Trwa ładowanie...

Emmy 2023. Oto laureaci "telewizyjnych Oscarów"

Właśnie poznaliśmy najlepsze serialowe produkcje według organizatorów nagród Emmy. Najlepszym serialem dramatycznym została "Sukcesja", wyróżnienie dla produkcji komediowej trafiło to "The Bear". Za najlepszy miniserial uznano "Beef" ("Awantura").

Jodie Foster wręczająca Emmy Sarze Snook Jodie Foster wręczająca Emmy Sarze Snook Źródło: Licencjodawca, fot: Robert Gauthier
d25e55a
d25e55a

Zaledwie przed tygodniem ogłoszono laureatów Złotych Globów, w niedzielę ogłoszono nagrodzonych Critics Choice Awards, a teraz Emmy. Na kilka dni przed ogłoszeniem nominacji do Oscarów poznaliśmy produkcje wyróżnione "telewizyjnymi Oscarami". Z roku na rok pojedynek jest coraz bardziej zacięty, wszak bogata oferta stacji telewizyjnych i platform streamingowych stale się powiększa.

Tym razem gala Emmy ze względu na strajk twórców w Hollywood została przeniesiona z września 2023 r. na styczeń br. Z tego też powodu lista nominowanych tytułów uwzględnia również produkcje, które zadebiutowały w drugiej połowie 2022 r. Stąd najwięcej, bo aż dziesięć, szans na statuetki miał drugi sezon "Białego lotosu" oraz finałowa, czwarta odsłona "Sukcesji" HBO Max. W czołówce nominowanych znalazł się również serial Apple TV+ "Ted Lasso" oraz "Awantura" Netliksa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"The Crown" Netfliksa. Jonathan Pryce jako książę Filip: Nie myślałem, że będę płakać po kimś z rodziny królewskiej

Laureaci nagród Emmy 2023:

Najlepszy serial dramatyczny

Najlepszy serial komediowy

  • "Barry" (HBO)
  • "Ted Lasso" (Apple TV+)
  • "Misja: Podstawówka" (Disney+)
  • "The Bear" (Disney+)
  • "Jury Duty" (Prime Video)
  • "Wspaniała pani Maisel" (Prime Video)
  • "Zbrodnie po sąsiedzku" (Disney+)
  • "Wednesday" (Netflix)

Najlepszy serial limitowany

  • "Awantura" (Netflix)
  • "Dahmer" (Netflix)
  • "Daisy Jones & The Six" (Prime Video)
  • "Rozterki Fleishmana" (Disney+)
  • "Obi-Wan Kenobi (Disney+)

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym

  • Bob Odenkirk "Zadzwoń do Saula"
  • Jeremy Strong "Sukcesja"
  • Pedro Pascal "The Last of Us"
  • Jeff Bridges "Stary człowiek"
  • Brian Cox "Sukcesja"
  • Kieran Culkin "Sukcesja"

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym

  • Sarah Snook "Sukcesja"
  • Bella Ramsey "The Last of Us"
  • Sharon Horgan "Siostry na zabój"
  • Melanie Lynskey "Yellowjackets"
  • Elisabeth Moss "Opowieści podręcznej"
  • Keri Russell "Dyplomatka"

Najlepszy aktor w serialu komediowym

  • Jason Sudeikis "Ted Lasso"
  • Bill Hader "Barry"
  • Jason Segel "Terapia bez trzymanki"
  • Martin Short "Zbrodnie po sąsiedzku"
  • Jeremy Allen White "The Bear"

Najlepsza aktorka w serialu komediowym

  • Quinta Brunson "Misja: Podstawówka"
  • Jenna Ortega "Wednesday"
  • Christina Applegate "Już nie żyjesz"
  • Rachel Brosnahan "Wspaniała pani Maisel"
  • Natasha Lyonne "Poker Face"

Najlepszy aktor w serialu limitowanym

  • Steven Yeun "Awantura"
  • Kumail Nanjiani "Witamy w Chippendales"
  • Taron Egerton "Czarny ptak"
  • Evan Peters "Dahmer"
  • Daniel Radcliffe "Weird: The Al Yankovic Story"
  • Michael Shannon "George & Tammy"

Najlepsza aktorka w serialu limitowanym

  • Ali Wong "Awantura"
  • Lizzy Caplan "Rozterki Fleishmana"
  • Jessica Chastain "George & Tammy"
  • Dominique Fishback "Rój"
  • Kathryn Hahn "Małe wielkie historie"
  • Riley Keough "Daisy Jones & The Six"

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym

  • Alexander Skarsgård "Sukcesja"
  • F. Murray Abraham "Biały lotos"
  • Nicholas Braun "Sukcesja"
  • Michael Imperioli "Biały lotos"
  • Theo James "Biały lotos"
  • Matthew Macfadyen "Sukcesja"
  • Alan Ruck "Sukcesja"
  • Will Sharpe "Biały lotos"

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym

  • Jennifer Coolidge "Biały lotos"
  • Elizabeth Debicki "The Crown"
  • Meghann Fahy "Biały lotos"
  • Sabrina Impacciatore "Biały lotos"
  • Aubrey Plaza "Biały lotos"
  • Rhea Seehorn "Zadzwoń do Saula"
  • J. Smith-Cameron "Sukcesja"
  • Simona Tabasco "Biały lotos"

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym

  • Tyler James Williams "Misja: Podstawówka"
  • Anthony Carrigan "Anthony Carrigan"
  • Phil Dunster "Ted Lasso"
  • Brett Goldstein "Ted Lasso"
  • James Marsden "Jury Duty"
  • Ebon Moss-Bachrach "The Bear"
  • Henry Winkler "Barry"

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym

  • Alex Borstein "Wspaniała pani Maisel"
  • Ayo Edebiri "The Bear"
  • Janelle James "Misja: Podstawówka"
  • Sheryl Lee Ralph "Misja: Podstawówka"
  • Juno Temple "Ted Lasso"
  • Hannah Waddingham "Ted Lasso"
  • Jessica Williams "Terapia bez trzymanki"

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu limitowanym

  • Jesse Plemons "Miłość i śmierć"
  • Murray Bartlett "Witamy w Chippendales"
  • Paul Walter Hauser "Czarny ptak"
  • Richard Jenkins "Dahmer"
  • Joseph Lee "Awantura"
  • Ray Liotta "Czarny ptak"
  • Young Mazino "Awantura"

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu limitowanym

  • Merritt Wever "Małe wielkie historie"
  • Annaleigh Ashford "Witamy w Chippendales"
  • Maria Bello "Awantura"
  • Claire Danes "Rozterki Fleishmana"
  • Juliette Lewis "Witamy w Chippendales"
  • Camila Morrone "Daisy Jones & The Six"
  • Niecy Nash-Betts "Dahmer"

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialu "Detektyw: Kraina nocy", przyznajemy, na jakie filmy i seriale czekamy najbardziej w 2024 roku i doradzamy, które nadrobić z poprzedniego. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d25e55a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25e55a