Edward Miszczak o zwolnieniach w Polsacie. Padło pytanie o Skrzynecką

Edward Miszczak ucina spekulacje w pierwszym wywiadzie po transferze do Polsatu
Edward Miszczak ucina spekulacje w pierwszym wywiadzie po transferze do Polsatu
Źródło zdjęć: © AKPA

02.02.2023 14:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przejście Edwarda Miszczaka do Polsatu nazywane jest transferem dekady. Były szef programowy TVN zaczął oficjalnie pełnić obowiązki u konkurencji 16 stycznia 2023 r. Czy stację czeka rewolucja? Miszczak nie ukrywa, że przed nim "duże wyzwanie". Odniósł się także do głośnych zwolnień w Polsacie.

Edward Miszczak udzielił obszernego wywiadu Piotrowi Witwickiemu z Interii. To jego pierwsza tego typu rozmowa po dołączeniu do Telewizji Polsat jako jej dyrektor programowy i wiceprezes. Miszczak odniósł się do swoich decyzji, swojej roli w firmie oraz podzielił się spostrzeżeniami na temat współczesnej telewizji i internetu.

Oczywiście musiał pojawić się wątek programu "Twoja twarz brzmi znajomo", z którym przed chwilą pożegnała się Katarzyna Skrzynecka, a chwilę później Piotr Gąsowski.

- Nie za wiele mogłem pozmieniać. Myślę, że ta wiosna jest ciągle bardziej wiosną mojej koleżanki Niny Terentiew niż moją. Bardzo liczę, że "Twoja twarz brzmi znajomo", którą trochę odkurzyliśmy w ostatnim czasie, będzie miała swoich fanów. Nowe promosy są świetne - stwierdził Miszczak.

Jednocześnie nowy dyrektor programowy Polsatu zapewnił, że za rozstaniem ze Skrzynecką nie stały żadne prywatne animozje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- "Love Island" powinno nim szarpnąć. To jest dopiero pierwszy krok. Jeśli uda się uzyskać jakiś progres, to powinno dać impuls do rozwoju tej anteny - zapowiedział.

Jednocześnie Miszczak dodał, że jest świadomy zmian, jakie zaszły w konsumpcji rozrywki i rozumie, że tworzenie formatów dla młodych widzów jest niezwykle trudne.

- Młodych nie ma przed telewizorami i trudno robić dla nich programy. Ich telewizorem jest konsola do gier. […] Oni chcą oglądać te ruchome obrazki wtedy, kiedy mają na to czas. Platformy streamingowe zmieniły model funkcjonowania telewizji - dodał Miszczak.

W rozmowie z Witwickim Miszczak zdradził też, na czym będzie się teraz skupiał najbardziej.

- To jest początek drogi, w której najważniejszą dla nas platformą będzie serwis Polsat Box Go. W poprzedniej pracy musiałem przekonać wszystkich, że musimy trochę ograniczyć intelektualnie starą telewizję, bo liczy się digitalowa wersja. To się udało. Tu mamy trochę do zrobienia, by zbudować ruch widzów i klientów na naszych platformach - zdradził Miszczak, podkreślając w wywiadzie, że widzi stację jak "morze możliwości".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o prawdopodobnie najlepszym serialu 2023 roku (sic!), załamujemy ręce nad Złotymi Malinami i nominacjami do Oscarów, a także przeżywamy rozstanie Shakiry i Gerarda Pique. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (117)
Zobacz także