Trwa ładowanie...
d31bbih
d31bbih

Dom

Najnowsze informacje
4.3
(2853 głosy)
Oceń:
Zdjęcie

Serial. Dzieje mieszkańców kamienicy przy ul. Złotej w Warszawie. Ich losy zostają wplecione w wydarzenia związane z odbudową stolicy oraz nową sytuacją polityczną kraju.

Dom
Tytuł oryginalny

Dom

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

97 min.

Reżyser
Scenarzysta
Operator
Obsada

Franciszek Stawarz (Maciaszczyk)

Zbigniew Bogdański (Pułkownik w fabryce ojca Ewy)

Agnieszka Kowalska

Eugeniusz Dykiel

Rafał Żabiński

Zdzisław Sobociński

Eugeniusz Karczewski

Bogusław Sar (Mężczyzna na porodówce)

Jerzy Pożarowski

Bożena Robakowska

Piotr Grabowski (200)

Lech Sołuba (Milicjant)

Henryk Łapiński (ksiądz)

Małgorzata Jakubiec (Pielęgniarka)

Andrzej Grigoriew

Józef Stefański

Marek Prażanowski (Krzysztof Sobala)

Julian Mere (Milicjant)

Paweł Łęski (Kandydat na studia teologiczne)

Borys Jaźnicki (student)

Stanisław Biczysko

Andrzej Oksza-Łapicki

Andrzej Brzeski (Żołnierz z wezwaniem dla Andrzeja)

Tomasz Kalczyński (Robotnik w FSO)

Maciej Winkler

Andrzej Dębski

Edyta Łukaszewicz-Lisowska (Panienka pod hotelem w Poznani)

Stefan Popkowski

Bogdan Łysakowski (Tajniak na budowie metra)

Lech Grzmociński (Siekierko)

Dorota Lanton

Dorota Kawęcka (Lidka Jasińska, matka Mietka Pocięgły)

Wiesław Machowski (Lekarz w sanatorium przeciwgruźliczym w Otwocku)

Zbigniew Bodgański (Pułkownik w fabryce ojca Ewy)

Roman Kosierkiewicz (Milicjant)

Krystyna Froelich (Gosposia)

Andrzej Chichłowski (Mietek Pocięgło)

Andrzej Żółkiewski (Wiktor)

Leopold Matuszczak (Listonosz)

Marian Krawczyk

Józef Kaczyński (Aleksander Sochejko)

Tomasz Krupa (Szwed Lars)

Tadeusz Hanusek (strażnik w FSO)

Halina Jabłonowska (Właścicielka mieszkania wynajmowanego przez Kajtka)

Krzysztof Fus (Członek aktywu)

Ryszard Janikowski

Robert Brzeziński

Zbigniew Korepta (Członek komisji lokalowej)

Janusz Hamerszmit (Richard Harris)

Dorota Bierkowska (Urzędniczka w biurze paszportowym)

Monika Świtaj

Artur Janusiak (Robotnik w FSO)

Ireneusz Dydliński

Ilja Zmiejew (Opiekun rosyjskiej wycieczki)

Sylwia Nowiczewska (studentka)

Tadeusz Falana (SB-ek goniący Mietka na Dworcu Centralnym)

Jolanta Nowicka (Pielęgniarka)

Agata Rzeszewska (Iga)

Roch Siemianowski (Znajomy Martyny pod budynkiem liceum)

Jerzy Matałowski (Lekarz na Oddziale Dializ)

Wincenty Grabarczyk

Ryszard Radwański (Pracownik Radiokomitetu)

Bogdan Szczesiak (Dyrygent orkiestry)

Jerzy Mularczyk (Celnik na Okęciu)

Waldemar Walisiak

Józef Kalita

Kazimierz Wysota (Monter zakładający podsłuch w mieszkaniu Pocięgły)

Zdzisław Szymański (Chłop na Żeraniu)

Janusz Leśniewski

Andrzej Zaorski (Andrzej)

Mirosław Konarowski (Jerzy Korn)

Helena Kowalczykowa (Lermaszewska)

Tomasz Borkowy (Andrzej Talar)

Jerzy Michotek (Tolek Pocięgło)

Stanisław Zaczyk (ojciec Basi)

Marian Cebulski (Kierownik drużyny Cracovii)

Jacek Strzemżalski (Warszawiak na stopniach pociągu)

Jerzy Celiński

Konrad Morawski (Żołnierz)

Józef Fryźlewicz (Towarzysz wręczający odznaczenie Zawiślakowi)

Aleksander Gawroński

Andrzej Niemirski (geodeta)

Krzysztof Kalczyński (Organizator występu Ewy)

Jolanta Żółkowska (Basia Lawinówna)

Barbara Sołtysik (Teresa Bawolikowa)

Agnieszka Kotulanka (Mirka, narzeczona Gienka Popiołka / Wiejska dziewczyna oglądająca kronikę filmową)

Marcel Szytenchelm (Ksiądz)

Zdzisław Rychter (Strażnik więzienny)

Krystyna Ciechomska (Kobieta przy liście ekshumowanych)

Jacek Domański (Mężczyzna na Służewcu)

Marcel Novek

Elżbieta Panas

Sylwester Przedwojewski (Urzędnik przy rozbiórce domów na Złotej)

Bohdan Ejmont (działacz)

Marian Rułka (Delegat PPR w fabryce Jędrysa)

Marcin Władyniak (kolega Kajtka Talara wypisujący wraz z nim hasło Radom)

Anna Ciepielewska (matka Basi)

Zygmunt Malanowicz (Tomasz Ciećwierz)

Barbara Rachwalska (Maria Talar)

Anna Chitro (Grażyna, przyjaciółka Ewy z Mazowsza)

Stefania Iwińska (Józefina Popiołkowa)

Tadeusz Somogi (Mężczyna w pociągu)

Igor Śmiałowski (Alfred Bizanc, stryj Martyny)

Wirgiliusz Gryń (Stanisław Jasiński)

Matylda Damięcka (córka Należytego)

Stanisław Niwiński (mówca)

Tadeusz Janczar (doktor Kazanowicz)

Andrzej Fedorowicz (doktor Kazanowicz)

Jan Mateusz Nowakowski (Mężczyzna na porodówce)

Józef Nowak (Kajetan Talar)

Zofia Rysiówna (Siostra Wiktoria)

Michał Anioł (podchorąży Ochraniak)

Małgorzata Drozd (Dziewczyna w lokalu / Studentka, koleżanka Basi / Studentka przed bramą UW / Bileterka na dworcu)

Krzysztof Kołbasiuk (Łukasz Zbożny)

Magdalena Wójcik (Gosia Lejczer)

Krzysztof Pieczyński (Bronek Talar)

Elżbieta Piekacz (Pielęgniarka na Oddziale Dializ)

Henryk Bista (pułkownik Leon Poznański)

Daria Trafankowska (Jadźka)

Ryszard Kotys (Kapral Patro, były podwładny Bizanca)

Tadeusz Łomnicki (Adwokat-oświęcimiak, obrońca Kazanowicza)

Stanisław Jaskułka (Tadeusz Warnicki, inżynier w Biurze Konstrukcyjno-Projektowym FSO)

d31bbih
d31bbih
d31bbih
d31bbih