Trwa ładowanie...
d1mb53c

Beverly Hills, 90210

Najnowsze informacje
4.8
(2666 głosów)
Oceń:

„Beverly Hills 90210” to amerykański serial telewizyjny dla młodzieży; jeden z największych telewizyjnych hitów dla nastolatków. Producentem serialu był Aaron Spelling. Opowiada o perypetiach bliźniąt, Brendy i Brandona, którzy przeprowadzili się do Kalifornii. W latach 90-tych zawładnęli umysłami młodych ludzi na całym świecie. Kelly, Dylan, Brandon i Brenda byli wzorem dla wielu nastolatków.

Serial składa się łącznie z dziesięciu sezonów. Był emitowany w USA w latach 1990-2000. W Polsce serial na początku lat 90. emitowała TVP. Jednak po czterech sezonach emisja została przerwana. Pod koniec lat 90. emisją zajęła się stacja TVN.

Głowni bohaterowie uczą się dorosłości, wspierając w najbardziej dramatycznych życiowych sytuacjach. Na naszych oczach: Brandon (Jason Priestley), Dylan (Luke Perry), Donna (Tori Spelling), Kelly (Jennie Garth), Steve (Ian Ziering), David (Brian Austin Green) i Andrea (Gabrielle Carteris) przeobrażają się z beztroskich nastolatków w samodzielnych młodych ludzi, którzy studiują i zakładają rodziny. I mimo przejściowych trudności, pozostają w ścisłych związkach - bo ten serial to przede wszystkim znakomita opowieść o paczce przyjaciół.

Główni bohaterowie kultowego "Beverly Hills 90210" wybierają różne drogi życia u progu kariery zawodowej. Przełomowym momentem serialu była rozstanie się z Brendą (Shannon Doherty) - na początku 5. sezonu bohaterka opuszcza ten serial, a w jej miejsce do obsady pierwszoplanowej dołącza Valerie Malone, w której postać wcieliła się Tiffani Thiessen.

Serial "Beverly Hills 90210" opowiada o hołdującej tradycyjnym wartościom rodzinie z amerykańskiego Środkowego Zachodu i jej asymilacji do szalonego stylu życia Beverly Hills. Pokazuje prawdy i mity o tej oazie sławnych i bogatych, a zarazem napięcia, jakim poddane zostają w tym otoczeniu rodzinne więzi i wartości.

2 września 2008 roku w USA miał swoją premierę spin-off serialu, pt. „90210”. Produkcja opowiada o trzypokoleniowej rodzinie, koncentrując się jednak na losach nastoletniego rodzeństwa: Annie Wilson (w tej roli: Shenae Grimem) i jej brata, Dixona (Tristan Wilds).

Beverly Hills, 90210
Tytuł oryginalny

Beverly Hills, 90210

Gatunek

dramat, obyczajowy, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

44 min.

Obsada

Lainie Kazan (Rose Zuckerman)

Aaron Paul (Chad)

Lucy Lee Flippin (Kierownik biblioteki)

John Prosky (Duke Weatherill)

Nicholle Tom (Sue Scanlon)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mb53c
d1mb53c
d1mb53c