WP
WP

Beverly Hills, 90210 - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

„Beverly Hills 90210” to amerykański serial telewizyjny dla młodzieży; jeden z największych telewizyjnych hitów dla nastolatków. Producentem serialu był Aaron Spelling. Opowiada o perypetiach bliźniąt, Brendy i Brandona, którzy przeprowadzili się do Kalifornii. W latach 90-tych zawładnęli umysłami młodych ludzi na całym świecie. Kelly, Dylan, Brandon i Brenda byli wzorem dla wielu nastolatków.

Serial składa się łącznie z dziesięciu sezonów. Był emitowany w USA w latach 1990-2000. W Polsce serial na początku lat 90. emitowała TVP. Jednak po czterech sezonach emisja została przerwana. Pod koniec lat 90. emisją zajęła się stacja TVN.

Głowni bohaterowie uczą się dorosłości, wspierając w najbardziej dramatycznych życiowych sytuacjach. Na naszych oczach: Brandon (Jason Priestley), Dylan (Luke Perry), Donna (Tori Spelling), Kelly (Jennie Garth), Steve (Ian Ziering), David (Brian Austin Green) i Andrea (Gabrielle Carteris) przeobrażają się z beztroskich nastolatków w samodzielnych młodych ludzi, którzy studiują i zakładają rodziny. I mimo przejściowych trudności, pozostają w ścisłych związkach - bo ten serial to przede wszystkim znakomita opowieść o paczce przyjaciół.

Główni bohaterowie kultowego "Beverly Hills 90210" wybierają różne drogi życia u progu kariery zawodowej. Przełomowym momentem serialu była rozstanie się z Brendą (Shannon Doherty) - na początku 5. sezonu bohaterka opuszcza ten serial, a w jej miejsce do obsady pierwszoplanowej dołącza Valerie Malone, w której postać wcieliła się Tiffani Thiessen.

Serial "Beverly Hills 90210" opowiada o hołdującej tradycyjnym wartościom rodzinie z amerykańskiego Środkowego Zachodu i jej asymilacji do szalonego stylu życia Beverly Hills. Pokazuje prawdy i mity o tej oazie sławnych i bogatych, a zarazem napięcia, jakim poddane zostają w tym otoczeniu rodzinne więzi i wartości.

WP

2 września 2008 roku w USA miał swoją premierę spin-off serialu, pt. „90210”. Produkcja opowiada o trzypokoleniowej rodzinie, koncentrując się jednak na losach nastoletniego rodzeństwa: Annie Wilson (w tej roli: Shenae Grimem) i jej brata, Dixona (Tristan Wilds).

Tytuł oryginalny

Beverly Hills, 90210

Gatunek

dramat, obyczajowy, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

44 min.

WP
WP
WP