Trwa ładowanie...

Absolutna hipokryzja "Wiadomości". TVP ujawnia "zawrotne" zarobki syna Tuska

Po ujawnieniu, że syn Beaty Szydło pracuje u Daniela Obajtka pod zmienionym nazwiskiem, Danuta Holecka i TVP stanęły w ich obronie. Padły słowa o "ohydnej nagonce". Co teraz nie przeszkodziło "Wiadomościom" zaatakować syna Donalda Tuska i wyliczyć jego hipotetyczne, "zawrotne" zarobki.

Share
"Wiadomości" zaatakowały syna Donalda Tuska
"Wiadomości" zaatakowały syna Donalda TuskaŹródło: Materiały prasowe
dmh2qe4

- To jest nieprawdopodobnie ohydne, co zrobiono temu człowiekowi, co zrobiono pani premier. Ciężko znaleźć cenzuralne słowa. Jego pracownicy (Oko.press – przyp. red.) w sensacyjnym tonie opisali sensacyjną historię syna byłej premier, choć w tej historii sensacji jest, jak na lekarstwo - grzmiał redaktor Marcin Tulicki w głównym wydaniu "Wiadomości" z 19 marca. 11 dni później "Wiadomości" zrobiły dokładnie to samo.

W materiale "Specjalista z aferą w CV" Konrad Wąż przybliżył widzom porannego newsa. Chodziło o informację, że Michał Tusk obejmie stanowisko w Zarządzie Transportu Miejskiego w Gdańsku.

- Urzędnicy zapewniają, że o zatrudnieniu syna byłego premiera zdecydowały jego kompetencje. Komentatorzy są zaskoczeni, że Michałowi Tuskowi w karierze nie przeszkodziły kompromitujące związki z Marcinem P., twórcą piramidy Amber Gold - mówiła Edyta Lewandowska zapowiadająca materiał we wtorkowym wydaniu serwisu.

Nowe twarze TVP

W reportażu pojawiła się informacja, że młody Tusk jest właścicielem firmy transportowej GDNExpress. Podkreślono, że dostała ona 250 tys. zł pomocy w ramach rządowej tarczy antykryzysowej.

dmh2qe4

- Ale jak się wydaje, to nie wystarczyło - tłumaczył Wąż. Tym samym sugerując, że bohater jego reportażu jest najwyraźniej pazerny.

"Wiadomości" powiedziały "sprawdzam", po czym wyciągnięto, że młody Tusk przez cztery miesiące pracował dla OLT Express, którego właścicielem był wspomniany Marcin P., odpowiedzialny za "wyłudzenie od tysięcy Polaków 850 mln zł". Przypomniano też, że syn premiera pracował jednocześnie w LOT i miał przekazywać poufne dane szefowi Amber Gold.

Przywołano oczywiście słynne słowa sprzed komisji śledczej z 2017 r., kiedy Michał Tusk powiedział: "Obaj z ojcem wiedzieliśmy, że Amber Gold, mówiąc kolokwialnie, to lipa".

dmh2qe4

Radny Gdańska z ramienia PiS Karol Rabenda odniósł się do powyższego cytatu, frasując się, czy człowiek o takim podejściu "będzie dobrze pełnił swoją funkcję urzędniczą". Z kolei redaktor naczelny "Gazety Gdańskiej" Marek Formela stwierdził, że objęcie posady urzędniczej przez Tuska to element tzw. układu gdańskiego.

Konrad Wąż powołał się też na nieustalone trójmiejskie źródła, które mówią, że stanowisko w urzędzie to "forma ratunku dla Michała Tuska, który jako przedsiębiorca nie odnosi spektakularnych sukcesów".

Na koniec wyliczono "sensacyjną" kwotę, jaką będzie rocznie zarabiał syn Donalda Tuska. To między 3 200 a 4 000 zł brutto miesięcznie. Jednak jeśli doliczyć "trzynastkę" i pozostałe dodatki urzędnicze, być może wyjdzie "nawet 75 tys. zł brutto rocznie". Warto dodać, że to około 52 tysiące złotych "na rękę".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dmh2qe4

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmh2qe4
dmh2qe4