Trwa ładowanie...

Znowu to zrobili. "Wiadomości" TVP 44 razy pokazały to samo ujęcie. Chodzi o posła opozycji

Aż 44 razy "Wiadomości" wyemitowały fragment nagrania z posłem Koalicji Obywatelskiej. To po słynnym "für Deutschland" kolejny przykład nagminnego wykorzystywania przez dziennikarzy TVP tych samych ujęć w celu wywołania określonych emocji u widzów.

Jedną z twarzy "Wiadomości" TVP jest Danuta Holecka Jedną z twarzy "Wiadomości" TVP jest Danuta Holecka Źródło: Materiały prasowe
d21jrcp
d21jrcp

Na Twitterze FlasHa pojawiło się kolejne zestawienie dotyczące pracy dziennikarzy serwisu TVP. Kim jest FlasH? Pod takim pseudonimem kryje się użytkownik Twittera i Wykopu oraz twórca strony Ekspercitvpis.info prowadzący statystyki zapraszanych do "Wiadomości" ekspertów.

FlasH to też autor programu, który wykonuje zrzuty ekranu z "Wiadomości" TVP. Dzięki temu internauta robi zestawienia tych samych ujęć nagminnie wykorzystywanych przez redaktorów serwisu.

ZOBACZ TEŻ: Franciszek Sterczewski próbował pomóc uchodźcom. "To nie są żarty"

d21jrcp

Najnowszy raport, jaki pojawił się na Twitterze internauty, dotyczy wykorzystania przez "Wiadomości" fragmentu słynnego nagrania, na którym Straż Graniczna próbuje złapać posła Franka Sterczewskiego.

Według wyliczeń FlasHa od 24 sierpnia do 17 listopada biegnący z torbą poseł Koalicji Obywatelskiej pojawił się w "Wiadomościach" aż 44 razy.

Nie jest tajemnicą, że to nagranie widzowie TVP oglądali w przeważającej liczbie przypadków w negatywnym kontekście - m.in. jako przykład antypolskiej postawy "totalnej opozycji" ws. migrantów na granicy.

Ze Sterczewskiego wprost śmiali się też prowadzący programów "W kontrze" czy "W tyle wizji", gdzie porównano go do tytułowego bohatera filmu "Forrest Gump" i sugerowano, że jest wariatem.

d21jrcp

Przypomnijmy, że 33-letni poseł Koalicji Obywatelskiej próbował przedrzeć się przez kordon Straży Granicznej i dostarczyć leki oraz żywność kilkudziesięciu uchodźcom koczującym pod gołym niebem w lesie. Kamery nagrały, jak Sterczewski biegnie slalomem między funkcjonariuszami, robi uniki, potyka się, aby w końcu zostać schwytanym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d21jrcp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21jrcp