Trwa ładowanie...

Kolejna manipulacja ws. Tuska. "Wiadomości" przechodzą same siebie

Już nie tylko "für Deutschland" wypowiadane na tle gdańskiego Żurawia. "Wiadomości" stosują nowy chwyt, aby obrzydzić widzom Donalda Tuska. Chodzi o trwające ułamek sekundy ujęcie. Widzieliśmy je już wielokrotnie.

Share
Danuta Holecka jest jedną z twarzy programów informacyjnych TVP i TVP Info
Danuta Holecka jest jedną z twarzy programów informacyjnych TVP i TVP Info Źródło: Materiały prasowe
dtcnqgc

Od swojego powrotu do polskiej polityki Donald Tusk nie przestaje być atakowany przez TVP. Na początku lipca pisaliśmy, że przez cztery dni pod rząd w "Wiadomościach" nazwisko Tuska pojawiło się 138 razy, czyli średnio co 52 sekundy. Głośnym echem odbił się też dżingiel TVP Info, w którym tak nałożono filtry, aby razem z "rogami" Tusk wzbudzał "diabelskie" konotacje.

ZOBACZ TEŻ: Nowe twarze TVP

Do arsenału narracyjnych chwytów, mających wywołać w widzach konkretne emocje względem szefa PO, doszła ostatnio nowość. Mowa o trwającym ułamek sekundy ujęciu zaciskającej się pięści Donalda Tuska.

dtcnqgc

Wprawdzie pochodzi ono z jednego z niedawnych wystąpień, jednak jest wykorzystywane w oderwaniu od oryginalnego kontekstu. M.in. kiedy w reportażu pada sugestia, że Tusk jest agresywny, nawołuje do agresji albo stosuje agresywną retorykę.

Czy "pięść Tuska" zyska tak szaloną popularność wśród dziennikarzy TVP jak "für Deutschland" wypowiadane na tle gdańskiego Żurawia? Kto wie, bo jak wyliczył jeden z użytkowników Twittera - ujęcie lewej dłoni polityka od 4 do 21 lipca pokazano już 9 razy w 7 głównych wydaniach "Wiadomości".

Tu przypomnijmy, że "Wiadomości" już jakiś czas temu uciekały się do podobnego wybiegu. Wtedy chodziło o ujęcie zdechłej ryby, które pokazano aż 24 razy. Najczęściej w kontekście "Czajki" i Rafała Trzaskowskiego i jego rzekomej niegospodarności.

dtcnqgc

Jednocześnie warto zaznaczyć, że Rada Etyki Mediów zabrała głos w odpowiedzi na skargę dotyczącą m.in. wspomnianych materiałów TVP Info dotyczących Tuska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dtcnqgc

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtcnqgc
dtcnqgc