Zmiany dla Adriana Klarenbacha w TVP. Tu może czuć się bezpiecznie

Adrian Klarenbach pozostaje w Polskim Radiu 24
Adrian Klarenbach pozostaje w Polskim Radiu 24
Źródło zdjęć: © TVP Info
oprac. MOS

30.03.2023 07:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prowadzący programów publicystycznych TVP Info z dnia na dzień został przesunięty do TVP3 Info. Mówi się, że to efekt ostatnich reakcji Klarenbacha na antenie. Wiadomo, czy wpłynie to na jego pracę w Polskim Radiu.

Adrian Klarenbach jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy TVP Info. Prowadzący programów publicystycznych m.in. "Minęła 8" i "Minęła 20" nagle zniknął z anteny. Pojawiły się plotki, że Klarenbach został zawieszony w obowiązkach służbowych, jednak okazało się, że szefostwo z dnia na dzień przeniosło go do TVP3 Info.

Jak ustaliły Wirtualne Media, nie zachwiało to współpracą Klarenbacha z Polskim Radiem 24. Od poniedziałku do piątku prowadzi tam popołudniowe rozmowy z politykami, a w piątkowe poranki odpowiada za pasmo publicystyczne. Informację potwierdziła rzeczniczka radia Monika Kuś.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W ostatnich tygodniach prezenter zaliczył głośne potyczki na wizji. Najpierw pokornie wysłuchał tyrady Artura Łąckiego z PO, oskarżającego pracowników TVP Info o śmierć 16-letniego Mikołaja Filiksa, przyznając, że nie wie, jak zareagować na te słowa.

- Pan niech się spyta swoich kolegów, tych pseudodziennikarzy, tych kreatur, które upubliczniły dane tego chłopca, czy oni chcą następnych tragedii? Czy dopiero wtedy przyjdzie opamiętanie? Czy dopiero wtedy zrozumiecie, że Polacy nie chcą takiej polityki? Nie pozwolimy, byście zabijali polskie, niewinne dzieci - grzmiał poseł w TVP Info.

Tydzień później Adrian Klarenbach pokłócił się na antenie z posłem Mariuszem Kałużnym o wysokość emerytury Tuska. Przedstawiciel Solidarnej Polski twierdził, że lider opozycji ma najwyższą emeryturę w Polsce, ale pracownik TVP Info szybko wyprowadził go z błędu.

Buńczuczna postawa Klarenbacha broniącego szefa PO mogła zaskoczyć kierownictwo stacji. Po tej sytuacji prezenter z dnia na dzień zniknął z grafiku pracy. Do końca marca nie wystąpi przed kamerami, a od kwietnia będzie można zobaczyć go tylko w TVP3 Info.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (81)
Zobacz także