Zbigniew Łuczyński nową twarzą "19:30". Po latach wraca do TVP

Zbigniew Łuczyński po latach wraca do TVP
Zbigniew Łuczyński po latach wraca do TVP
Źródło zdjęć: © kapif | KAPiF.pl

22.12.2023 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zbigniew Łuczyński, znany widzom m.in. z programu "Uwaga!" TVN, już niebawem poprowadzi nowy program informacyjny TVP1 - "19:30". - Wiele lat temu zaczynałem w TVP, więc można to określić powrotem do telewizji publicznej - powiedział w rozmowie z jednym z branżowych portali.

Zbigniew Łuczyński to kolejny dziennikarz, który dołączył do zespołu Pawła Płuski kierującego zespołem programu "19:30" - następcy "Wiadomości" w TVP1, podają Wirtualnemedia.pl. Łuczyński, znany wcześniej widzom TVN z reporterskiego magazynu "Uwaga!", w telewizji publicznej będzie prowadził główne wydania wspomnianego programu informacyjnego, a także pojawi się w roli prowadzącego na antenie TVP Info.

Jak w rozmowie z branżowym portalem zaznaczył Łuczyński, przyjął ofertę z TVP i wraca po latach do stacji, w której stawiał pierwsze kroki przed kamerą. - Dostałem propozycję z Telewizji Polskiej. Wiele lat temu zaczynałem w TVP, więc można to określić powrotem do telewizji publicznej - powiedział Wirtualnym Mediom Łuczyński, który do lipca tego roku związany był z TVN.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Łuczyński do TVP wraca po przeszło 20 latach. Karierę w telewizji zaczynał w regionalnym ośrodku TVP Kraków, gdzie był reporterem programów informacyjnych, a także prowadził program informacyjny "Kronika".

Na antenie TVP3 prowadził także "Kuriera". Przygodę z mediami publicznymi zakończył w 2006 roku, kiedy związał się z TVN i magazynem "Uwaga!". Z redakcją tego programu rozstał się latem, podobnie jak Tomasz Kubat, po tym, jak wprowadzono zmiany w formule programu.

Łuczyński w rozmowie z Wirtualnymi Mediami, zapewnił, że w swojej dziennikarskiej pracy zawsze kierował się bezstronnością i tego będzie się trzymać także na antenie TVP. - Temu chcę być wierny, dopóki ten zawód będę uprawiał - zadeklarował.

Przypomnijmy, że po ostatnich zmianach władz w TVP, dokonanych przez nowego ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza, od środowego przedpołudnia 20 grudnia zamilkło TVP Info, a tego dnia na antenie TVP nie pojawiły się żadne programy informacyjne (zamiast głównego wydania "Wiadomości" pojawił się komunikat Marka Czyża z zapowiedzią w TVP).

Pierwsze wydanie "19:30", następcy skompromitowanych "Wiadomości", pojawiło się na antenie Jedynki w czwartek 21 grudnia. Poprowadził je Marek Czyż, a materiały przygotowali m.in. Marcin Antosiewicz, Witold Tabaka, Mateusz Lachowski, Milena Bobrowska i Dorota Bawołek.

Program przygotowano w zastępczym studiu na Woronicza, gdyż dostęp do redakcji na pl. Powstańców Warszawy jest utrudniony przez pracowników nieuznających nowych władz. Przypomnijmy, że zdaniem polityków PiS czy prezydenta Andrzej Dudy ostatnie zmiany w TVP, przeprowadzone z pominięciem Rady Mediów Narodowych, są bezprawne.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" wskazujemy Najlepsze filmy i seriale, Największe rozczarowania, afery i skandale oraz Największą bekę 2023 roku. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (24)
Zobacz także