"Teleexpress" dalej zawieszony. O 17.00 widzowie dostali kwadrans muzyczny
Transformacja TVP w toku. Nowe władze zyskują pole, ale stare ciągle tkwią na posterunku. Flagowy program informacyjny ze zmienioną nazwą, w miejsce "Wiadomości", już wystartował, ale nie zanosi się na szybki powrót "Teleexpressu". W czwartek, zamiast serwisu, widzowie mogli obejrzeć fragmenty koncertu muzycznego.
Nowy zarząd TVP urzęduje w gmachu przy ul. Woronicza, który przypomina twierdzę strzeżoną przez policję i prywatną firmę ochroniarską. Dotychczasowym pracownikom rozsyłane są zwolnienia, blokowane są im karty wstępu do budynku. Jednak zdymisjonowane już kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej z Michałem Adamczykiem i Samuelem Pereirą na czele nie zamierza odpuszczać. Część starej ekipy nadal zajmuje siedzibę TVP Info, która przestała nadawać w środę przed południem.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Nastrojów nie studzą także politycy PiS, dla których zmiany w TVP są zamachem na wolność słowa i demokrację. Jak informuje Onet, partia zamierza zmobilizować swój elektorat do ulicznych protestów. Prawicowi publicyści również pozostają nieugięci.
"Prezydent powinien zerwać obrady RBN, wezwać Tuska do zakończenia zamachu i wnioskować o delegalizację partii odpowiedzialnych za zamach" - napisał na portalu wPolityce.pl Stanisław Janecki, do niedawna komentator "W tyle wizji".
W czwartek zadebiutował nowy program informacyjny "19.30", który zastąpił "Wiadomości". Według Onetu, dopóki sytuacja nie ustabilizuje się w pełni, "Panorama" i "Teleexpress" nie wrócą na antenę. O 17.00 widzowie Jedynki mogli przypomnieć sobie tegoroczny koncert w Opolu z udziałem m.in. Golec uOrkiestra, Sebastiana Karpiel-Bułecki oraz Wandy i Bandy.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" wskazujemy Najlepsze filmy i seriale, Największe rozczarowania, afery i skandale oraz Największą bekę 2023 roku. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.