Trwa ładowanie...
28-02-2017 17:29

Zapadł wyrok po głośnym skandalu w "Kuchennych rewolucjach"

Kielecki sąd skazał Agnieszkę K., właścicielkę restauracji "Wyszynk z szynką" znanej z programu "Kuchenne rewolucje", na karę grzywny i więzienia w zawieszeniu.

Zapadł wyrok po głośnym skandalu w "Kuchennych rewolucjach"Źródło: ONS.pl, fot: Daniel Wysocki
d1s0gog

Właścicielka lokalu, w którym w marcu 2016 roku kręcono jeden z odcinków programu Magdy Gessler - "Kuchenne rewolucje", stanęła przed sądem. Prokuratura zarzuciła Agnieszce K., właścicielce feralnej restauracji, dwa przestępstwa: złośliwe i uporczywe naruszanie praw pracowniczych oraz poświadczenie nieprawdy.

- 30 grudnia 2016 roku skierowaliśmy do Sądu Rejonowego w Kielcach akt oskarżenia przeciwko Agnieszce K., byłej właścicielce lokalu "Wyszynk z szynką", a wcześniej "Bartosz" - poinformowała wówczas Beata Zielińska-Janaszek, szefowa Prokuratury Rejonowej Kielce-Wschód.

Kobieta przyznała się wówczas śledczym do zarzucanych jej czynów i zadeklarowała dobrowolne poddanie się karze. W rezultacie Agnieszka K. została skazana na pół roku więzienia z warunkowym zawieszeniem na dwa lata. Musi również pokryć koszty procesu oraz zapłacić 3,2 tys. złotych grzywny. Sąd potwierdził, że właścicielka lokalu rażąco naruszała prawa pracownicze m.in. zatrudniała na podstawie ustnej umowy, która obowiązywała 3 lata i nie zgłosiła pracownicy do ubezpieczenia społecznego. Oprócz tego, Agnieszce K. udowodniono m.in., że sfałszowała świadectwo pracy, wypłacała niższe pensje, niż wynosiło minimalne wynagrodzenie i pozbawiła swoich pracowników przysługującego im prawa do dwutygodniowego urlopu w ciągu roku.

d1s0gog

- Oskarżona tłumaczyła się trudną sytuacją związaną z prowadzeniem działalności gospodarczej, ale tak naprawdę to ona korzystała z trudnej sytuacji na rynku pracy. Jest tu element smutny. Pokrzywdzone godziły się na takie warunki, bo bały się utraty pracy. Nie podjęły żadnych działań, nie wystąpiły na drogę sądową czy Państwowej Inspekcji Pracy - podsumowała werdykt sędzia Iwona Wąsik-Winiarczyk. Wyrok nie jest prawomocny.

Zobacz także: Magda Gessler o sukcesie "Kuchennych rewolucji"

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d1s0gog
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s0gog