Trwa ładowanie...

Wojciech i Bartosz Waglewscy odchodzą z Trójki. "Przygoda pt. Magiel Wagli dobiegła końca"

Z radiowej Trójki odchodzą kolejni artyści. Z rozgłośnią rozstają się Wojciech i Bartosz "Fisz" Waglewscy. Muzycy prowadzili autorską audycję "Magiel Wagli". Informację o decyzji przekazał Wojciech Waglewski na Facebooku.

Wojciech i Bartosz Waglewscy odchodzą z Trójki. "Przygoda pt. Magiel Wagli dobiegła końca"Źródło: East News
d3s6oyd
d3s6oyd

Głośne rozstanie Anny Gacek z radiową Trójką odbiło szerokim echem w mediach i wzbudziło poruszenie w środowisku artystów i dziennikarzy. Szybko stało się jasne, że nieoczekiwane zakończenie współpracy nie pozostanie bez odpowiedzi kolegów z branży.

Kilka dni po rozstaniu z rozgłośnią Gacek, o odejściu z Trójki poinformował Wojciech Mann. - Postanowiłem, że to ja podejmę tę decyzję, a nie ktoś za mnie – mówił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Zobacz wideo: Janusz Panasewicz: "Rock’n’Rollowcy mają dobre serducha. Nie mają zawiści i zazdrości!"

W geście solidarności z radiową Trójką rozstają się kolejni twórcy dotąd współpracujący z radiem. O złożeniu wypowiedzenia poinformowała już w mediach społecznościowych Gaba Kulka, decyzję o rozstaniu ze stacją przekazał także Piotr Bukartyk, a niedługo później Jan Chojnacki (prowadzący "Bielszy odcień bluesa").

d3s6oyd

Do ich grona dołączył również Jan Młynarski, prowadzący audycję "Dancing, salon, ulica". "Wiem, że wielu moich odbiorców poczuje się opuszczonych, ale przychodzą w życiu chwile gdy po prostu trzeba być przyzwoitym i solidarnym", pisał w oświadczeniu na Facebooku.

Lista artystów, którzy prowadzili autorskie audycje, a na fali ostatnich wydarzeń rozstają się z Trójką, się wydłuża. Z rozgłośnią żegnają się także Wojciech i Bartosz Waglewscy, którzy prowadzili od jesieni 2008 r. "Magiel Wagli". Ojciec i syn dzielili się w niej nietuzinkową muzyką i budowali muzyczne, międzypokoleniowe mosty. O decyzji poinformował lider Voo Voo, zamieszczając odpowiedni komunikat na grupie fanów audycji.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

"No i stało się. Nasza wspólna przygoda pt. Magiel Wagli dobiegła końca. Było nam niezmiernie miło gościć w Państwa domach. Cenimy sobie nowe znajomości zawarte przy okazji i mamy nadzieję na ich kontynuację. Odejście 5 fantastycznych dziennikarzy i współpracowników redakcji muzycznej mocno zubożyło ofertę programową...międzypokoleniową i międzygatunkową dotąd", napisał muzyk.

d3s6oyd

W komunikacie wyjawił również, co przesądziło o podjęciu przez nich decyzji o rozstaniu z rozgłośnią. Wpływ na nią, jak pisze Wojciech Waglewski, miało nieoczekiwane zakończenie współpracy Trójki z Anną Gacek. Podkreślił jednak, że wciąż trzymają kciuki za muzyczną ekipę, która wciąż pracuje w radiu pod dowództwem Piotra Metza.

Kilka ciepłych słów, nawiązując do ostatnich wydarzeń, skierował także do fanów. "Najważniejsze teraz to wyjść jakoś z tych ciemności egipskich i uporać się z tą zarazą… czego i Państwu życzymy... Do zobaczenia i usłyszenia gdzieś tam, kiedyś, np. na koncertach", podsumował.

d3s6oyd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s6oyd