Jan Chojnacki odchodzi z radiowej Trójki. Nie pożegna się ze słuchaczami na antenie

Jan Chojnacki odchodzi z radiowej Trójki. Nie pożegna się ze słuchaczami na antenie
Źródło zdjęć: © East News

20.03.2020 07:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziennikarz muzyczny po 45 latach pracy w Polskim Radio złożył wypowiedzenie. Audycja "Bielszy odcień bluesa" nie pojawi się już na antenie.

Jan Chojnacki o swojej decyzji poinformował na grupie słuchaczy audycji "Bielszy odcień bluesa" na Facebooku.

W poniedziałek 16 marca dziennikarz złożył wypowiedzenie, ale chciał w okresie wypowiedzenia umowy zrealizować jeszcze dwie audycje. Tak się jednak nie stanie.

"Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Dziś podjąłem próbę telefonicznego kontaktu z dyrektorem Kowalczewskim, który oświadczył, że jeżeli mi bardzo zależy, to mogę nadać audycję w nocy, »bo tam jest więcej miejsca«. Moje rozbuchane ego nie pozwoliło mi skorzystać z tej atrakcyjnej oferty. Po 45 latach 'Bielszy odcień bluesa' znika więc z trójkowej ramówki, bez możliwości pożegnania się i podziękowania słuchaczkom i słuchaczom" - napisał Chojnacki na Facebooku.

Dziennikarz nie podał przyczyn swojej decyzji. Można się tylko domyślać, że jest to następstwo zwolnień jego kolegów z radia, z Wojciechem Mannem na czele. Z Programem 3. Polskiego Radia pożegnali się również: Anna Gacek, Gaba Kulka i Jan Młynarski.

"Dziękuję wam tą drogą za wsparcie, za wielokrotnie okazywaną przyjaźń. Przez lata wasza życzliwość utrwalała świadomość przynależności do Zacnego Marginesu, który zbudowała Dawna Trójka" - wyznał słuchaczom Jan Chojnacki.

Obraz
© Facebook.com

Nie jest to jednak koniec audycji "Bielszy odcień bluesa". Od najbliższego czwartku o tej samej porze, w której była nadawana audycja, czyli o godz.22 będzie można słuchać jej w Radiu Baobab.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (808)
Zobacz także