Wojciech Bojanowski z TVN24 pokazał, jak go cieszy polska niepodległość. Internauci: "Co ty w szyję dajesz?"

Wojciech Bojanowski z TVN24 pokazał, jak celebruje Narodowe Święto Niepodległości
Wojciech Bojanowski z TVN24 pokazał, jak celebruje Narodowe Święto Niepodległości
Źródło zdjęć: © AKPA, Instagram

11.11.2022 12:11, aktual.: 16.11.2022 15:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wojciech Bojanowski jest profesjonalistą i od lat udowadnia to, pracując dla TVN24. Ale po godzinach dziennikarz umie się bawić. Chętnie pokazuje to w sieci. Internauci są jednak skonfundowani.

38-letni reporter TVN24 od 15 lat współpracuje z TVNTVN24. Robi reportaże, jest dziennikarzem śledczym, a gdy zaczęła się wojna w Ukrainie, pojechał tam, by z narażeniem życia zdawać relację z miejsc atakowanych przez Rosjan. 11 listopada Wojciech Bojanowski na swoim instagramowym profilu opublikował nagranie, które niektórych internautów rozbawiło, innych wprawiło w lekką konsternację.

Na krótkim filmie widać dziennikarza tańczącego w rytm głośnej klubowej muzyki. Jest roześmiany i szczęśliwy, co nie wszystkim pasuje do świętowania w Polsce czegokolwiek, a już na pewno nie do święta państwowego. Kojarzonego się z powagą, z przemówieniami i apelami, a nie imprezą.

Choć rocznica odzyskania niepodległości to powód do celebrowania z pompą i uśmiechem na ustach, w naszym kraju bardziej kojarzy się z niezbyt bezpiecznymi marszami i słownymi przepychankami polityków, atakujących siebie nawzajem.

"Kochani, przypominam, że dziś my Polacy powinniśmy się cieszyć i byłoby cudownie, by jak najwięcej osób na całym świecie dowiedziało się, jakim wspaniałym, dumnym, optymistycznym i nastawionym na przyszłość [narodem] jesteśmy, broń Boże nie o jakiejś idiotycznej rozróbie, do której niestety często w przeszłości doprowadzała niewielka banda frustratów, nad którą nie dało się zapanować. Marzy mi się taki kolorowy, radosny i inkluzywny Dzień Niepodległości, podczas którego wszyscy się po prostu ucieszymy z tego, jak fajnymi ludźmi jesteśmy" - napisał Bojanowski w sieci.

I dodał: "Ja kocham Polaków i kocham Polskę [...]. Pomimo trudności, których doświadczamy, czeka nas jeszcze dużo dobrego w życiu".

Co na to osoby śledzące dziennikarza na Instagramie? "Do przodu!!!" - radził Borys Szyc. "Mamy wolność, mamy wszystko", "Jest pan pozytywnie zakręcony", "Uwielbiam twoją energię" - pisali inni.

Niektórzy pytali z przekąsem, nawiązując do niedawnych słów prezesa Kaczyńskiego: "Co ty w szyję dajesz?". "Daję radę" - odpisał Bojanowski.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" opowiadamy o skandalicznych wczasach w pensjonacie "Biały Lotos", załamujemy ręce nad zdradą Henry’ego Cavilla oraz wspominamy największych mięśniaków kina akcji lat 80. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także