ycipk-2zq5xc
ycipk-2zq5xc

Westworld - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Westworld Materiały prasowe
Podziel się
ycipk-2zq5xc

„Westworld” to amerykański serial telewizyjny z gatunku westernu i science fiction, opowiadający o futurystycznym parku rozrywki, w którym dochodzi do buntu maszyn.

Akcja „Westworld” rozgrywa się w miasteczku zbudowanym przez genialnego wynalazcę dra Roberta Forda. W stworzonym przez niego parku rozrwyki znajdują się roboty (nazywane „gospodarzami”), które usługują przybyłym gościom. Każdy odwiedzający tytułowy „Westworld” może w nim spełnić dowolną zachciankę (nawet tę najbrutalniejszą oraz najkrwawszą). Pewnego dnia dochodzi jednak do buntu maszyn. Mieszkające w parku roboty zaczynają atakować ludzi. Pracownicy „Westworld” próbują ustalić, skąd pojawiła się groźna usterka w oprogramowaniu androidów.

Serial został wyprodukowany przez Kilter Film, Worner Bros Television, Bad Robot Productions i Jerry Weintraub Productions. Reżyserami obrazu są Lisa Joy oraz Jonathan Nolan. Akcja “Westworld” jest luźną adaptacją filmu Michaela Crichtona „Świat Dzikiego Zachodu” z 1973 roku.

Pierwszy odcinek „Westworld” wyemitowano 2 października 2016 roku na antenie stacji HBO. W rolach głównych serialu występują m.in. Evan Rachel Wood, Ed Harris oraz Anthony Hopkins.

ycipk-2zq5xc
Tytuł oryginalny

Westworld

Gatunek

sci-fi, serial, western

Kraj produkcji

USA

Reżyser

Jonathan Nolan

Scenarzysta

Jonathan Nolan

Obsada

Luke Hemsworth (Ashley Stubbs)

ycipk-2zq5xc
ycipk-2zq5xc