Seriale zagraniczne"Westworld” w jakości 4K na Ultra HD Blu-ray. Serial już dostępny na DVD i Blu-ray

"Westworld” w jakości 4K na Ultra HD Blu‑ray. Serial już dostępny na DVD i Blu‑ray

"Westworld” w jakości 4K na Ultra HD Blu-ray. Serial już dostępny na DVD i Blu-ray
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.11.2017 10:55, aktual.: 09.11.2017 16:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziesięcioodcinkowy serial "Westworld” to mroczna odyseja o narodzinach sztucznej inteligencji i ewolucji grzechu z Anthonym Hopkinsem, Edem Harrisem i Evan Rachel Wood w rolach głównych. Fascynująca powieść o świecie, w którym każdy człowiek może zrealizować nawet najbardziej wyrafinowane fantazje. Serial nominowany do trzech Złotych Globów jest już dostępny w kolekcjonerskich wydaniach Blu-ray i DVD, w tym jako pierwszy w historii także w jakości 4K na Ultra HD Blu-ray.

Westworld to futurystyczny park rozrywki, w którym ludzie mogą spełniać swoje najbardziej mroczne fantazje. Twórcą parku Westworld jest genialny naukowiec Robert Ford (Anthony Hopkins) snujący ambitne wizje przyszłości. Jego pomocnikiem jest Bernard Lowe (Jeffrey Wright). W parku goście mogą spotkać tajemniczego Mężczyznę w czerni (Ed Harris) będącego uosobieniem zła, oraz Dolores Abernathy (Evan Rachel Wood) - piękną i dobrą córkę farmera z prowincji. Do miasteczka, w pobliżu którego mieszka Dolores, przybywa niezwykle przystojny, sprawnie posługujący się bronią Teddy Flood (James Marsden).

"Westworld” to mroczna odyseja na temat sztucznej inteligencji i ewolucji grzechu. W rozległym, odizolowanym parku rozrywki imitującym Dziki Zachód gość słono płaci za to, by stać się tym, kim zawsze pragnął być, i zrealizować swoje fantazje podczas przygód z „hostami” - androidami. Jednak za kulisami przedsięwzięcia nie wszystko jest w porządku, a "Westworld” w jednej chwili może zmienić się z parku rozrywki w najniebezpieczniejsze miejsce na Ziemi.

Obraz
© Materiały prasowe

Zrealizowany w 1973 r. "Świat Dzikiego Zachodu” był kinowym debiutem Michaela Crichtona - reżysera, scenarzysty, producenta i pisarza, który stworzył m.in. "Park Jurajski” i serial "Ostry dyżur”. Był to również pierwszy film, podczas którego realizacji wykorzystano animację komputerową. Obraz opowiadał o futurystycznym parku rozrywki obsługiwanym przez androidy, w którym jeden z robotów zostaje uszkodzony (Yul Brynner) i zaczyna zabijać gości.

Studio Warner Bros. od początku lat 90 rozważało realizację nowej wersji "Westworld”, Jednym z największych zwolenników tego pomysłu był uhonorowany trzema nagrodami Emmy producent Jerry Weintraub. I to jemu udało się ostatecznie przekonać szefów studia do wyprodukowania odcinka pilotażowego serialu, on też zaproponował aby projektem zajęli się Jonathan Nolan i Lisa Joy.

Obraz
© Materiały prasowe

Pracując nad "Westworld” Jonathan Nolan inspiracje czerpał z wielu źródeł: gry wideo takie jak "BioShock Infinite”, "Red Dead Redemtpion” czy "Skyrim” dostarczyły mu pomysłów narracyjnych, westerny Sergio Leone koncepcji wizualnej, powieści Philipa K. Dicka dylematów, jakie niesie ze sobą wykorzystanie sztucznej inteligencji, a seria gier "Grand Theft Auto” rozwiązań w jaki sposób zbudować trzymającą w napięciu, a jednocześnie skomplikowaną i rozbudowaną narrację.

Obraz
© Materiały prasowe

Premierowy odcinek „Westworld” w USA obejrzało w sumie 3,3 miliona widzów. W sumie pierwszy sezon serialu zobaczyło ponad 12 milionów widzów, co uczyniło z „Westworld” najchętniej oglądany serial w historii telewizji HBO.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIACH BLU-RAY I DVD:
• O serialu
• Zaproszenie na plan filmowy
• Ważny moment: Teddy kontra Mężczyzna w czerni
• Ważny moment: Nieprzewidziane zachowania hosta
• Witajcie w Westworld
• Tworząc narrację
• Sztuczna inteligencja: Realia i zagrożenia
• Ważny moment: Maeve zyskuje odpowiedź
• Ważny moment: Bernard odkrywa sabotażystę
• Ważny moment: krwawa ofiara doktora Forda
• Gagi z planu
• Ważny moment: Prawda o Bernardzie
• Ważny moment: Nowa narracja doktora Forda
• Realizując marzenia: Pierwszy tydzień na planie Westworld
• Tworzenie czołówki
• Muzyczna metafora

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Obraz
© Materiały prasowe
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także