Trwa ładowanie...

"Wataha" wraca! Nie zabraknie niespodzianek i nowych bohaterów

Serial "Wataha" powróci na antenę HBO jesienią 2017 roku. Zobaczymy w nim zupełnie nowe twarze i zaskakujące historie. Kogo możemy się spodziewać?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Wataha" wraca! Nie zabraknie niespodzianek i nowych bohaterówŹródło: Facebook.com
d3vg3em
d3vg3em

"Wataha" to obyczajowo-sensacyjna opowieść o grupie funkcjonariuszy Straży Granicznej z Bieszczad, miejsca tak magicznego, jak i niebezpiecznego, pełnego sprzeczności i wieloznaczności. Głównym bohaterem serialu jest Wiktor Rebrow (w tej roli Leszek Lichota)
. W nowych odcinkach do ekipy dołączą m.in: Andrzej Konopka, Matylda Damięcka, Helena Norowicz, Anna Donchenko, Piotr Żurawski i Grzegorz Damięcki.

Pierwszy sezon "Watahy" liczył sześć odcinków i na antenie HBO pokazywany był jesienią 2014 roku. Serial był hitem stacji - oglądało go średnio 335 tys. widzów, co przełożyło się na 1,94 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów. W czerwcu 2016 roku HBO Polska poinformowało o kontynuacji miniserii. - Akcja serialu rozpoczyna się cztery lata po wydarzeniach pierwszego sezonu. Chcieliśmy zachować autentyczny upływ czasu - mówi Bogumił Lipski, producent serialu ze strony HBO, nadzorujący również prace scenariuszowe.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

W nowych odcinkach miniserii Rebrow, który oficjalnie jest poszukiwany, ukrywa się w bieszczadzkiej głuszy. Po odkryciu makabrycznej zbrodni na granicy prokurator Dobosz (Aleksandra Popławska) otrzymuje zadanie poprowadzenia śledztwa i z dużymi obawami wraca w Bieszczady. Markowski (Andrzej Zieliński) twardą ręką trzyma watahę, zyskał zaufanie swoich podwładnych, ale sprawy sprzed lat nie dają mu spokoju. W serialu ponownie pojawią się m.in.: Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Anita Jancia Prokopowicz, Mariusz Saniternik i Jacek Beler.

d3vg3em

Autorami scenariusza do drugiego sezonu są Piotr Szymanek (head writer), Marta Szymanek, Katarzyna Tybinka oraz Bartosz Janiszewski. Reżyserami "Watahy 2" są Katarzyna Adamik (córka Agnieszki Holland, "Amok", "Boisko bezdomnych", "Wataha I") oraz Jan P. Matuszyński ("Ostatnia rodzina"). Autorem zdjęć jest ponownie Tomasz Augustynek. Rolę producentów ze strony HBO Polska pełnią Bogumił Lipski i Izabela Łopuch (executive producer). Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young. Z kolei funkcję producentów ze strony ATM Grupy pełnią Artur Kowalewski i Andrzej Muszyński. Zdjęcia trwały od 9 października ubiegłego roku do końca lutego. Drugi sezon serialu HBO "Wataha" składać się będzie z sześciu odcinków.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3vg3em
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vg3em