Trwa ładowanie...

"Wataha": Rusza 3. sezon serialu. Co warto wiedzieć nt. produkcji HBO?

Serial "Wataha" może okazać się prawdziwym hitem zimy 2019/2020. HBO wypuszcza właśnie 3. sezon, więc telewizje zainteresowały się tematem i były chętne emitować u siebie produkcję od początku. Jeśli jesteście chętni obejrzeć serial od początku, to warto coś o nim wiedzieć przed seansem.

"Wataha": Rusza 3. sezon serialu. Co warto wiedzieć nt. produkcji HBO?Źródło: Materiały prasowe
d4dyl2f
d4dyl2f

"Wataha" - fabuła 1. i 2. sezonu serialu HBO

Akcja serialu HBO "Wataha" dzieje się na granicy polsko-ukraińskiej w Bieszczadach. Pracownicy Straży Granicznej pilnują, by zatrzymać nielegalnych imigrantów oraz przemytników broni i narkotyków z Azji. Pewnej nocy dochodzi do wybuchu w budynku dawnej strażnicy, a giną w nim niemal wszyscy oficerowie placówki w Ustrzykach Górnych. Cudem przeżywa tylko jeden z nich, który nagle staje się głównym podejrzanym w sprawie. Dodatkowo jest wplątany w sprawę śmierci jednej z funkcjonariuszek. Poznaniem prawdy są zainteresowani jego przełożeni.

W kolejnym sezonie główny bohater, kapitan Wiktor Rebrow, ukrywa się po stronie ukraińskiej. Jest ścigany listem gończym. Pogranicze jest nadal niespokojne, nie udało się rozbić wszystkich szlaków przerzutowych. Na domiar złego z więzienia wyszedł lokalny przemytnik Kalita. Jego pracownik, bezwzględny Cinek, zacieśnił współpracę z mafią ukraińską. Pojawia się też nowa sprawa z nielegalnymi uchodźcami.

Zarówno 1. i 2. sezon "Watahy" liczy 6 odcinków.

"Wataha" - obsada serialu HBO

Głównym bohaterem jest kpt. Wiktor Rebrow, którego gra Leszek Lichota. Z kolei Aleksandra Popławska występuje jako prokurator Iga Dobosz, która bada sprawy wybuchu i nielegalnych uchodźców. Tajemniczym komendantem, który zrzucił winę za zabójstwa na Rebrowa, jest Bartłomiej Topa.

d4dyl2f

Istotnymi postaciami w serialu są komendant Konrad Markowski (Andrzej Zieliński), Natalia Tatarkiewicz (Magdalena Popławska), kapral Aga Małek (Dagmara Bąk), policjant Świtalski (Jarosław Boberek), Kalita (Mariusz Saniternik), Cinek (Jacek Beler), plutonowy Piotr "Rambo" Wójcik (Maciej Mikołajczyk) i Ewa Wityńska, dziewczyna Rebrowa (Julia Pogrebińska).

Występują też m.in. Marian Dziędziel, Grzegorz Damięcki, Piotr Dąbrowski i Jacek Koman.

Wataha 3 - zobacz fragment

"Wataha" - gdzie oglądać serial HBO w telewizji?

Telewizja Polsat pokazuje "Watahę" od samego początku od wtorku 3 grudnia. Co tydzień w każdy wtorek stacja emituje 2 odcinki - o godz. 20:05 i 21:05.

d4dyl2f

"Wataha" - o czym jest 3. sezon serialu HBO?

Nowy sezon "Watahy" zaczyna się od zatrzymania dwójki imigrantów na granicy, którzy chcieli się przedostać z Polski na Ukrainę. Rebrow, który wrócił do pracy w Straży Granicznej, natknął się na ślad brutalnego morderstwa. Sprawa porusza cały kraj. Kapitan prosi o pomoc prokurator Dobosz, ponieważ śledztwo może być bardzo skomplikowane. Mężczyzna musi zmagać się z niechęcią ze strony współpracowników. W międzyczasie przemytnicy z Ukrainy zyskują nową szefową, Tatianę Barkową.

"Wataha" - emisja 3. sezonu serialu HBO

Premiera nowej serii "Watahy" od piątku 6 grudnia na antenie HBO. Nowy odcinek co tydzień w każdy piątek o godz. 20:10. 3. sezon też liczy sobie 6 odcinków.

Wataha 3 - zwiastun

d4dyl2f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dyl2f