Trwa ładowanie...
d6jbon3
Informacja prasowa
Seriale Polskie

"Wataha" wychodzi poza HBO. Pierwszy sezon zobaczymy w Polsacie

"Wataha" startuje w Polsacie we wtorek, 3 grudnia. Stacja co tydzień pokaże po dwa odcinki przebojowej serii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Widzowie będą mogli przypomnieć sobie pierwszy sezon "Watahy"
Widzowie będą mogli przypomnieć sobie pierwszy sezon "Watahy" (HBO)
d6jbon3

"Wataha” to jedna z najciekawszych polskich produkcji telewizyjnych dekady. W 2018 roku uhonorowana Polską Nagrodę Filmową Orzeł - w kategorii: Najlepszy filmowy serial telewizyjny.

Akcja serialu rozgrywa się w Bieszczadach – miejscu magicznym, ale i niebezpiecznym. Tytułowa wataha stoi na straży wschodniej granicy Polski, zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, gdzie przemyca się ludzi, narkotyki, broń; dla pieniędzy, zysku, a czasem dla szansy na lepsze życie. Każdy ze strażników granicznych ślubuje stać na straży suwerenności i nienaruszalności granic państwa, dbać o jego interesy i bezpieczeństwo jego obywateli.

Pierwszy sezon "Watahy" liczy sześć odcinków. W zamachu bombowym giną oficerowie jednej z jednostek Straży Granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich udaje się przeżyć. Kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura…

d6jbon3

"Wataha" to polski serial produkcji HBO. Odcinki pierwszego sezonu wyreżyserowali: Michał Gazda i Kasia Adamik. W tej popularnej produkcji telewizyjnej występują: Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel, Julia Pogrebińska, Dagmara Bąk i Maciej Mikołajczyk.

   HBO
(HBO)

Za zdjęcia odpowiada Tomasz Augustynek. Muzykę skomponował Łukasz Targosz. W serialu wykorzystano również utwory bieszczadzkiego zespołu Tołhaje. Producentem wykonawczym jest ATM Grupa – Artur Kowalewski. Producentem serialu ze strony HBO Polska jest Izabela Łopuch. Producent nadzorujący HBO Europe – Antony Root.

Dwa sezony "Watahy" są także dostępne na HBO GO. Premiera trzeciego sezonu już 6 grudnia na HBO i HBO GO.

d6jbon3

Podziel się opinią

Share
d6jbon3
d6jbon3