ycipk-15uedp

Walka o majątek po Irenie Dziedzic. Wiemy, kto odziedziczył dom

W końcu wyjaśniło się, kto przez ostatnie lata życia opiekował się dziennikarką i z kim podpisała umowę na dom. "Super Express" podał również szczegóły śledztwa, które toczy się w sprawie śmierci Dziedzic.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Irena Dziedzic miała tajemniczego opiekuna
Irena Dziedzic miała tajemniczego opiekuna (East News)
ycipk-15uedp

Irena Dziedzic zmarła 5 listopada 2018 roku. Przykra informacja trafiła do mediów dopiero na początku stycznia, gdy okazało się, że odbędzie się pogrzeb dziennikarki. Gwiazda telewizji w czasach PRL odeszła w samotności, nie miała rodziny i spekulowano, że przez dwa miesiące nie miał zwyczajnie, kto jej pochować.

Okazuje się, że Dziedzic przepisała majątek na sadownika z województwa łódzkiego. Dostał od niej 150-metrowy dom na Saskiej Kępie w Warszawie, którego wartość wyceniania jest na 1,5 miliona złotych. W ramach tzw. "odwróconej hipoteki" mogła mieszkać do śmierci we wspomnianej nieruchomości, a także otrzymywała co miesiąc 4,5 tysiąca złotych "pensji" od sadownika. Za otrzymane pieniądze mogła opłacić opiekę.

ycipk-15uedp

Po śmierci Dziedzic to pan Bogdan zgłosił sprawę do prokuratury.

"Mężczyzna chce się uchronić przed ewentualną utratą należnego mu majątku (w grę prócz domu mogą wchodzić pamiątki, meble, książki), gdyż w sprawie Dziedzic pojawiły się tajemnicze osoby, niektóre podające się za jej rodzinę. Nie ma pewności, czy Dziedzic nie podpisała z nimi niekorzystnych dla siebie umów." - czytamy w tabloidzie.

ycipk-15uedp

Informacje te potwierdza rzecznik, Marcin Saduś.

- Prokuratura Rejonowa Warszawa – Praga Południe w Warszawie prowadzi od 6 listopada 2018 r. śledztwo dotyczące nieumyślnego spowodowania śmierci pani Sylwii Ireny Dziedzic. Postępowanie jest prowadzone również w kierunku ewentualnych przestępstw przeciwko mieniu na szkodę wyżej wymienionej.

Irenia Dziedzic miała 93 lata.

Polub WP Teleshow
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-15uedp

ycipk-15uedp
ycipk-15uedp