Trwa ładowanie...
d48qki9

To wydanie "Wiadomości" TVP przejdzie do historii. Grafika hitem sieci

"Wiadomości" szczycą się nowoczesnym i świetnie wyposażonym studiem. Redakcja chętnie korzysta z możliwości wprowadzania do materiałów wizualizacji. Inna kwestia to to, jakiej jakości są prezentowane w głównym wydaniu grafiki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fragment "Wiadomości" TVP stał się internetową sensacją
Fragment "Wiadomości" TVP stał się internetową sensacją (Twitter.com)
d48qki9

"Nowa oprawa, nowa czołówka, nowa formuła", zapowiadali odświeżoną wersję "Wiadomości" prowadzący dziennik w maju ubiegłego roku. Do studia serwisu informacyjnego zawitała zupełnie nowa technologia, umożliwiająca wprowadzenie nowych rozwiązań wizualnych i uatrakcyjnienie programu. Przynajmniej w teorii.

Nową wersją serwisu długo chwalili się i prezenterzy i prezes stacji. I rzeczywiście, nie da się ukryć, że studio wygląda nowocześniej, a w przypadku łączenia gości na żywo, rozmowy z pojawiającymi się na wirtualnym ekranie ekspertami czy politykami wyglądają dość atrakcyjnie.

Wpadki "Wiadomości" TVP. Sporo się ich nazbierało

Schody zaczynają się w momencie, gdy ekipa programu puszcza wodze fantazji i wprowadza w trakcie serwisu wizualizacje i animacje. Dość powiedzieć, że często wyglądają, zwłaszcza obok prowadzącego, krótko mówiąc sztucznie.

d48qki9

Przykłady? O ile latający po studiu wirtualny helikopter zaraz po starcie nowej odsłony mógł sygnalizować duży skok technologiczny, tak kolejne wizualizacje nie były już tak spektakularne. Wystarczy przypomnieć wydanie z 30 grudnia. "Wiadomości" pokazały dyskusyjnej jakości trójwymiarowy model skoczni narciarskiej, na którym umiejscowiło prowadzącą program Edytę Lewandowską. Na reakcje internautów nie trzeba było czekać. Szybko porównali „nowoczesną” wizualizację do żywcem wyjętej z popularnej gry Deluxe Ski Jump, która triumfy święciła na początku tzw. "Małyszomanii".

Pożywkę do żartów mieli znów podczas ostatniego wydania serwisu. Nie zabrakło wzmianki o pierwszym dniu jesieni. I opowieść prowadzącej o opadających liściach z drzew, zmiennej pogodzie i temperaturze nie byłaby uznana za ciekawą ani zabawną, gdyby nie barwna wizualizacja.

d48qki9

SUPER NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W TVP: JESIEŃ

Było i drzewo z kolorowymi liśćmi (które nawet szumiało), była też ławka pod drzewem, a wszystko niewątpliwie miało przypominać fragment parku w złotą jesień. Tyle, że znów zamiast urokliwie, wyszło… dziwnie. Cała grafika znów przypomina grafikę sprzed wielu lat, prowadząca zamiast czuć się swobodnie na tym tle sprawia wrażenie raczej zdezorientowanej, a całość prezentuje się naprawdę komicznie. Zobaczcie sami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48qki9

Podziel się opinią

Share
d48qki9
d48qki9