Trwa ładowanie...
d4ke1iw

Nowa odsłona "Wiadomości” startuje 12 maja. Będzie dynamicznie i nowocześnie

W najbliższą niedzielę, 12 maja 2019 r. o godz. 19:30 "Wiadomości” rozpoczną nadawanie ze studia, wyposażonego w supernowoczesne technologie: wirtualne okno i rozszerzoną rzeczywistość. Program zyskał też nową oprawę muzyczną oraz graficzną, przygotowaną przez specjalistów z Platige Image.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe wydanie "Wiadomości" przyciągnie przed ekrany młodych widzów
Nowe wydanie "Wiadomości" przyciągnie przed ekrany młodych widzów (Materiały prasowe)
d4ke1iw

Widzowie po raz pierwszy będą mogli podziwiać nowe studio wieczornego wydania "Wiadomości” 12 maja o godz. 19.30. Unowocześnione studio jest odpowiedzią na rosnące znaczenie technologii i jakości obrazu w telewizji. Odświeżony program ma pomóc w dotarciu do młodych widzów, którzy są potencjalną grupą odbiorców zainteresowanych nie tylko faktami, ale również sposobem ich podania.

– Nowe studio "Wiadomości” jest jednym z najnowocześniejszych w Europie. Technologię Virtual Window, a także rozszerzoną rzeczywistość wprowadzamy do programu informacyjnego w tej skali jako pierwsi w Polsce – powiedział Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Zobacz wideo:

Panoramiczny obraz w tle zamiast ściany to zmiana, która ma pomóc w zdynamizowaniu wieczornego wydania programu. Ponadto dzięki zmianie, dziennikarze będą mieli większe możliwości prezentowania danych popartych obrazem o wysokiej rozdzielczości.

d4ke1iw

Za oprawę i wdrożenie tej technologii odpowiada firma Platige Image, jednego z najlepszych studiów graficznych na świecie, na czele z nominowanym do Oscara Tomaszem Bagińskim, który opowiedział o rezultacie.

- Nową oprawę "Wiadomości” należy rozpatrywać w kilku aspektach. Jednym z nich jest design. Mamy tu do czynienia z kawałkiem dobrej szkoły designu – mieszanką tego, co robi się zarówno w Europie jak i w Ameryce. Studio "Wiadomości” jest w tej chwili jednym z najnowocześniejszych w Europie.

Współpracę z firmą zaplanowano na 21 miesięcy. To wielki krok w telewizji publicznej, która nie pozostaje w tyle za telewizjami komercyjnymi.

Na nową odsłonę programu składa się również całkowicie zmieniona scenografia, dźwięk i nowa czołówka. To duży krok dla TVP, która walczy o nowych widzów. Przypomnijmy, że ostatnia zmiana oprawy "Wiadomości” miała miejsce w styczniu 2015 r. i została przygotowana samodzielnie przez TVP.

Pierwsze wydanie nowych "Wiadomości” będzie miało miejsce 12 maja o godz. 19:30 w TVP1.

d4ke1iw

Podziel się opinią

Share
d4ke1iw
d4ke1iw