Trwa ładowanie...

Nowa odsłona "Wiadomości” startuje 12 maja. Będzie dynamicznie i nowocześnie

W najbliższą niedzielę, 12 maja 2019 r. o godz. 19:30 "Wiadomości” rozpoczną nadawanie ze studia, wyposażonego w supernowoczesne technologie: wirtualne okno i rozszerzoną rzeczywistość. Program zyskał też nową oprawę muzyczną oraz graficzną, przygotowaną przez specjalistów z Platige Image.

Nowa odsłona "Wiadomości” startuje 12 maja. Będzie dynamicznie i nowocześnieŹródło: Materiały prasowe
d17iqxy
d17iqxy

Widzowie po raz pierwszy będą mogli podziwiać nowe studio wieczornego wydania "Wiadomości” 12 maja o godz. 19.30. Unowocześnione studio jest odpowiedzią na rosnące znaczenie technologii i jakości obrazu w telewizji. Odświeżony program ma pomóc w dotarciu do młodych widzów, którzy są potencjalną grupą odbiorców zainteresowanych nie tylko faktami, ale również sposobem ich podania.

– Nowe studio "Wiadomości” jest jednym z najnowocześniejszych w Europie. Technologię Virtual Window, a także rozszerzoną rzeczywistość wprowadzamy do programu informacyjnego w tej skali jako pierwsi w Polsce – powiedział Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Zobacz wideo:

Panoramiczny obraz w tle zamiast ściany to zmiana, która ma pomóc w zdynamizowaniu wieczornego wydania programu. Ponadto dzięki zmianie, dziennikarze będą mieli większe możliwości prezentowania danych popartych obrazem o wysokiej rozdzielczości.

d17iqxy

Za oprawę i wdrożenie tej technologii odpowiada firma Platige Image, jednego z najlepszych studiów graficznych na świecie, na czele z nominowanym do Oscara Tomaszem Bagińskim, który opowiedział o rezultacie.

- Nową oprawę "Wiadomości” należy rozpatrywać w kilku aspektach. Jednym z nich jest design. Mamy tu do czynienia z kawałkiem dobrej szkoły designu – mieszanką tego, co robi się zarówno w Europie jak i w Ameryce. Studio "Wiadomości” jest w tej chwili jednym z najnowocześniejszych w Europie.

Współpracę z firmą zaplanowano na 21 miesięcy. To wielki krok w telewizji publicznej, która nie pozostaje w tyle za telewizjami komercyjnymi.

Na nową odsłonę programu składa się również całkowicie zmieniona scenografia, dźwięk i nowa czołówka. To duży krok dla TVP, która walczy o nowych widzów. Przypomnijmy, że ostatnia zmiana oprawy "Wiadomości” miała miejsce w styczniu 2015 r. i została przygotowana samodzielnie przez TVP.

Pierwsze wydanie nowych "Wiadomości” będzie miało miejsce 12 maja o godz. 19:30 w TVP1.

d17iqxy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17iqxy