Trwa ładowanie...

Urząd Dzielnicy Praga Północ w ogniu krytyki. "Takimi projektami strzelacie sobie w kolano"

Jubileuszowy koncert Jana Pietrzaka, który był częścią obchodów 50-lecia Kabaretu pod Egidą, zorganizowany został przez Telewizję Polską oraz Urząd Dzielnicy Praga Północ. Transmisję z tego wydarzenia obejrzeć mogli widzowie na antenie telewizyjnej Jedynki oraz na facebookowym profilu urzędu. Takiej fali hejtu, jaka przewinęła się pod postem, urzędnicy nie mogli się spodziewać.

Urząd Dzielnicy Praga Północ w ogniu krytyki. "Takimi projektami strzelacie sobie w kolano"Źródło: ONS.pl
d499o6b
d499o6b

Wydarzenie mające być uhonorowaniem działalności artystycznej Jana Pietrzaka odbyło się w Parku Praskim, leżącym właśnie w dzielnicy Praga Północ. Tamtejszy samorząd, jako współorganizator imprezy, postanowił wspomóc Telewizję Polską w promowaniu widowiska i zamieścił link do transmisji koncertu na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Żenujący poziom żartów wywołał zniesmaczenie zarówno u telewidzów, jak i mieszkańców praskiego okręgu. Pod wpisem urzędników natychmiast pojawiły się komentarze oburzonych internautów. - Po co promujecie to hejterskie wydarzenie? - pyta jeden z nich. - Delikatnie nawiązując do konwencji "gnidy, wszy itd." jaką tak kwieciście realizuje Szacowny Jubilat chciałbym zasugerować, iż tu bardziej by pasowała nie muszla koncertowa tylko klozetowa - sugeruje inny.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Odwoływanie się do poczucia humoru najniższego rzędu i prymitywne teksty płynące ze sceny najwyraźniej bawiły wyłącznie obecnych na imprezie oficjeli, u pozostałych widzów budziły tylko zdumienie i wstyd. Organizatorom zarzucano rasizm, ksenofobię, a określenie tandeta i szmira to jedne z najdelikatniejszych epitetów, jakie mogliśmy przeczytać w komentarzach. Czy wyrażenie niezadowolenia sprawi, że takich żałosnych imprez uda się uniknąć? Miejmy nadzieję, że chociaż lokalne władze zastanowią się kilka razy, zanim podejmą decyzję o zorganizowaniu podobnego wydarzenia. Sądząc po nieskrywanych zachwytach płynących z TVP, telewidzowie uzbroić się będą musieli w cierpliwość.

d499o6b

A wy zgadzacie się z komentarzami Internautów?

ZOBACZ TEŻ: O co Marcin Miller poprosił Jacka Kurskiego?

d499o6b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d499o6b