Trwa ładowanie...

TVP skapitulowała i przeprasza Gdańsk. Ale jest pewien haczyk

Na stronie TVP Info po raz drugi pojawiły się przeprosiny dla Gminy Miasta Gdańska. To pokłosie wyroku sądu z lutego tego roku. Pismo zamieszczono na stronie TVP Info. Jest tylko pewien problem: trzeba mieć okulary i niezły refleks.

Share
Jacek Kurski, prezes TVPJacek Kurski, prezes TVPŹródło: East News
d5596f2

Na stronie TVP Info znów znalazły się przeprosiny skierowane do Gminy Miasta Gdańska. Przypomnijmy, że chodzi o materiał z 2016 r. wyemitowany w programie "Minęła 20", który zdaniem sądu był "ksenofobiczny, rasistowski i stygmatyzujący". Był on odpowiedzią na powołanie przez prezydenta Pawła Adamowicza Rady ds. Imigrantów. Składała się z mieszkających w Gdańsku na stałe obywateli pochodzenia niemieckiego, czeczeńskiego, ukraińskiego, syryjskiego, tunezyjskiego czy rosyjskiego. Mieli oni doradzać Adamowiczowi, jak uczynić życie imigrantów w mieście łatwiejszym.

Materiał TVP Info zilustrowano nagraniami przedstawiającymi imigrantów jako ludzi agresywnych i groźnych, wywołujących zamieszki. Redakcja sugerowała tym samym, że Adamowicz może swoją polityką narażać Polaków na niebezpieczeństwo.

Nowe twarze TVP

16 lutego Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał prawomocnym wyrokiem, że "materiał TVP został sporządzony w sposób niedopuszczalny, który nie licował z powagą i misją telewizji publicznej. Miał charakter bardzo jednostronny i wybiórczy". Kara? 50 tys. na pomoc emigrantom oraz przeprosiny w "Minęła 20".

d5596f2

Początkowo TVP Info zamieściło tylko tekst przeprosin na swojej stronie i w mediach społecznościowych, lecz szybko stamtąd zniknął. Jednocześnie TVP zapowiedziało, że nie wykona wyroku i złoży skargę kasacyjną.

Jednak 5 marca na stronie TVP Info, Facebooku oraz Twitterze przeprosiny pojawiły się ponownie. O ile jeszcze w social mediach da się je przeczytać bez kłopotu, o tyle wchodząc na stronę internetową stacji, natrafimy na problem.

Fanpage TVP.Info Facebook.com
Fanpage TVP.InfoŹródło: Facebook.com

Tekst wrzucono w formie mało czytelnego skanu dokumentu, a czcionka jest niewielka i rozmyta.

d5596f2

Ale problem pojawia się przede wszystkim, kiedy przeprosiny w ogóle chcemy przeczytać. Tekst jest bowiem widoczny tylko w momencie, gdy bardzo powili scrollujemy stronę w dół. Jeśli zrobimy to za szybko, treść przysłoni player z nadawanym właśnie programem.

Screen strony tvp.info Materiały prasowe
Screen strony tvp.infoŹródło: Materiały prasowe

Z kolei we czwartek 4 marca "Wiadomości" zamieściły przeprosiny reportera TVN Bertolda Kittela. Tekst pojawił się na 3 sekundy, a sam program wyemitowano o innej porze niż zazwyczaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d5596f2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5596f2
d5596f2