Trwa ładowanie...
15-07-2009 13:24

TVP kręci cztery nowe seriale dla Jedynki

TVP kręci cztery nowe seriale dla Jedynki
d2fwzvh
d2fwzvh

W najbliższych tygodniach Telewizja Polska rozpocznie zdjęcia do czterech nowych seriali fabularnych realizowanych na antenę TVP 1. Będą to: "Przystań", "Blondynka", "Siostrzyczki" i "Ten ratuje cały świat" - informują Wirtualnemedia.pl.

Zdjęcia do "Przystani" ruszają około 20 lipca br. w okolicach Giżycka. Serial ten opowiadać będzie o grupie młodych ludzi, ratowników odbywających praktykę w bazie ratownictwa wodnego na Mazurach. W serialu nie zabraknie wątków sensacyjnych oraz uczuciowych. W główne role wcielą się m.in. Agnieszka Warchulska, Paweł Deląg i Marek Bukowski. Scenariusz serialu powstał na podstawie pomysłu Tomasza Świątkowskiego, a reżyserować będzie go Filip Zylber.

W tym samym okresie praca rozpocznie się też na planie "Blondynki" opowiadającej o losach młodej lekarki weterynarii z Warszawy, która przeprowadza się do małej miejscowości Majaki. Rzucona na głęboką wodę, szybko zostaje wciągnięta w sprawy otoczenia, udaje jej się zyskać sympatię mieszkańców, a także odkrywa miłość. W tytułową rolę wcieli się Julia Pietrucha, a w serialu zagrają też m.in. Andrzej Grabowski, Anna Dymna i Magdalena Schejbal. Autorem scenariusza jest Andrzej Mularczyk, a reżyserem będzie Mirosław Gronowski. Na początku sierpnia do realizacji trafią dwie kolejne produkcje: "Siostrzyczki" i "Ten ratuje cały świat". Pierwsza z nich będzie opowieścią o pięciu zwariowanych siostrach zakonnych, które zawsze chcą pomagać ludziom. Problem w tym, że z tego powodu wpadają czasami w poważne tarapaty. Obsada produkcji nie jest jeszcze ostatecznie znana. Wiadomo, że za scenariusz serialu odpowiadają Dominik Wieczorkowski-Rettinger i Renata Frydrych, a reżyserować będzie Wojciech Nowak.

"Ten ratuje cały świat" będzie natomiast serialem historycznym, w którym ukazane zostaną losy młodej pielęgniarki Basi, wspólnie ze znajomymi niosącej pomoc Żydom w czasie II wojny światowej, a po wojnie odznaczonej za uratowanie kilkunastu żydowskich dzieci. Scenariusz do produkcji napisał Wojciech Tomczyk, a za reżyserię odpowiadać ma Waldemar Krzystek.

d2fwzvh

Wszystkie wymienione produkcje poza "Blondynką" mają być emitowane na antenie TVP 1 jeszcze tej jesieni. Telewizja Polska kręci od początku lipca także serial "Dom nad rozlewiskiem" z Joanną Brodzik, który Jedynka będzie pokazywać od września w niedziele o 20.15. Cały czas trwają też zdjęciach do nowych odcinków znanych już widzom produkcji - "Ojca Mateusza" (emisja jesienią w niedziele o 17.20) i "Londyńczyków" (czwartki 20.20).

d2fwzvh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fwzvh