Trwa ładowanie...
d305ic4

Przystań

Najnowsze informacje
5.0
(28881 głosów)
Oceń:

Serial „Przystań” opowiada o życiu zawodowym i prywatnym grupy młodych ratowników odbywających praktykę w bazie ratownictwa wodnego na Mazurach, w trakcie letniego sezonu. Częste akcje ratownicze, dramatyczne perypetie na wodzie, pod wodą, i na lądzie, są barwnym tłem dla ukazania skomplikowanych, i często niezwykłych relacji, jakie łączą i czasami dzielą ratowników. Każda z głównych postaci serialu ma swoje tajemnice, które ujawniają się dopiero po pewnym czasie. Wszyscy znajdują się w ważnym, przełomowym momencie swego życia, kiedy podjęte decyzje mogą przynieść trudne do przewidzenia skutki.

Jednym z głównych bohaterów serialu jest szef bazy, Grzegorz, bardzo doświadczony ratownik, mężczyzna po rozwodzie, niespełniony jako ojciec. Z jego osobą związana jest Alicja, szefowa portu, która robi wszystko, by przekonać go o swej miłości. I ma po temu niezliczone okazje, bo bosmanat portu oraz tawerna Alicji, sąsiadują, przez ścianę, z bazą ratowników.

Jednak najważniejszą postacią jest Anka, młoda ratownicza, która trafia do bazy, zwolniona warunkowo z więzienia, o czym w bazie wie tylko Grzegorz.

Oprócz niej miesięczny staż rozpoczyna jeszcze sześcioro nowych ratowników. Dopiero po ukończeniu praktyki i zdaniu egzaminu, zdobędą tzw.„blachę”(specjalna odznaka), i będą mogli samodzielnie prowadzić akcje ratunkowe. Jednak zanim to nastąpi czeka ich wszystkich, prawdziwa szkoła, nie tylko ratownictwa, ale również życia.

W niektórych odcinkach, jeden z dwóch głównych, wiodących wątków, ukazuje historię jakiejś uratowanej osoby, ofiary wypadku. Pozostałe wątki związane są z życiem ratowników.

Przystań
Tytuł oryginalny

Przystań

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d305ic4
d305ic4
d305ic4