Trwa ładowanie...
d1e9fk2

Paweł Deląg

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Kraków, Polska

Filmografia:
d1e9fk2

Okryty famą najprzystojniejszego polskiego aktora krakowianin, ostatnio znany z serialowych ról w „Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej” i „Na kocią łapę”. Adam w „Ja wam pokażę!”, Janek Kosela w „Zróbmy sobie wnuka” i Marek Winicjusz w „Quo Vadis”.

Urodził się 29 kwietnia 1970 roku w Krakowie. Studiował w tamtejszej PWST, robiąc dyplom w 1993 roku. Jeszcze w tym samym roku zadebiutował na scenie (w Teatrze Powszechnym, w roli zbójnika Łamagi w spektaklu ,,Na szkle malowane'' Ernesta Brylla w reżyserii Krystyny Jandy) i w filmie (jako Dolek Horovitz w „Liście Schindlera” Stevena Spielberga).

Gościnnie wystąpił później na deskach teatrów stołecznych: Na Woli (1995) i Scena Prezentacje (1994) oraz Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach (1993). W latach 1995-97 był aktorem wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Szybko zrobił karierę na ekranie, dzięki wielu atrakcyjnym propozycjom filmowo-telewizyjnym. W ciągu kilku pierwszych lat kariery pojawił w największych komercyjnych przebojach tamtych lat – „Młodych wilkach” Jarosława Żamojdy (1995, sequel 1997) i „Kilerze” (1997); ponadto miał okazję zagrać m.in. u Piwowarskiego („Ciemna strona Wenus” 1997), Żuławskiego („Szamanka” 1996), Glińskiego („Kochaj i rób co chcesz” 1997), Kutza (serial „Sława i chwała” 1997), Majewskiego („Siedlisko”, „Złoto dezerterów” 1998) i Gruzy (jedna z głównych ról w serialu „Tygrysy Europy” 1999).

Zdobył też pierwsze doświadczenie na planie zagranicznych produkcji (m.in. w polsko-francuskim mini-serialu „Królowa złodziei” 1997) i wziął udział w znanych serialach: „Fitness Club” (1994-95), „Życie jak poker” (1998-99) i „Sukces” (2000) z siostrą, Dorotą Deląg u boku, „Palce lizać” (1999), „Policjanci” Łukasza Wylężałka (1999), czy „Czułość i kłamstwa” (1999-2000).

Kolejną dekadę otworzył występem w znanej komedii sensacyjnej „Chłopaki nie płaczą” Olafa Lubaszenki (2000).

Kolejny rok należał do niego, z uwagi na główną rolę Marka Winicjusza w głośnej ekranizacji „Quo Vadis” w reżyserii Jerzego Kawalerowicza (2001).

Poza sensacyjnym „Hakerem” Zaorskiego, komedią Piotra Wereśniaka „Zróbmy sobie wnuka” (2003) i komedią romantyczną „Ja wam pokażę!”, w kolejnych latach częściej pojawiał się na małym, niż na dużym ekranie. W 2003 roku związał się z popularną telenowelą „Na Wspólnej” (Sebastian, prawnik i kochanek Izabelli), w 2006 roku dołączył do obsady „Na dobre i na złe” (chirurg plastyczny), a w 2008 roku otrzymał angaż do głównej roli u boku Magdaleny Wójcik w serialu „Na kocią łapę”. Ponadto wystąpił w serialach: „Dziki” Grzegorza Warchoła, „Stacyjka” Piwowarskiego (oba 2004), „Tajemnica twierdzy szyfrów” z Małaszyńskim (2007) i (gościnnie) w „Niani”, „Pensjonacie pod Różą”, „Biurze kryminalnym” i w „Kryminalnych”. Jeśli chodzi o występy filmowe, ostatnie, które zaliczył to w przeważającej ilości produkcje zagraniczne – austriacko-francuski film „Tak bardzo się nienawidziliśmy” (2007), amerykański, choć kręcony w Polsce „House” Robby’ego Hensona (2007), rosyjsko-białoruski „Czerwiec 1941” z Magdaleną Górską (2008) i
francuski dramat „Une femme à abattre” (2008).

Wcielił się w postać prezydenta w ekranizacji powieści dla dzieci „Karolcia” Marii Kruger, w reżyserii Jowity Gondek (2008).

Paweł Deląg ma na swoim koncie kilkanaście występów w spektaklach Teatru TV, stworzonych w latach 1994-99 (m.in. w „Dybuku” Agnieszki Holland).

Wystąpił w teledyskach do piosenek „Czerwone korale” i „Czarny Don” zespołu Brathanki oraz do znanego przeboju „Niech mówią, że to nie jest miłość” Piotra Rubika. W 2005 roku wziął udział w II edycji programu „Taniec z gwiazdami”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e9fk2
d1e9fk2
d1e9fk2
d1e9fk2

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj