Trwa ładowanie...
d2ik2yx

Ratownicy

Najnowsze informacje
4.9
(3842 głosy)
Oceń:

Serial "Ratownicy" z 2010 roku opowiada o życiu prywatnym i zawodowych zmaganiach ratowników górskich pracujących w Tatrach. W serialu "Ratownicy" pojawiają się wątki obyczajowe, przygodowe czy nawet kryminalne. Można w nim zobaczyć m.in. góralski folklor, ale także popisy narciarzy i snowboardzistów. Nie brakuje także akcji ratunkowych.

Reżyserem 13-odcinkowej produkcji jest Marcin Wrona , a jej scenarzystą Wojciech Saramonowicz, który pracował m.in. przy "Miodowych latach" czy "Egzaminie z życia".

"Ratownicy" to serial o braterstwie ludzi współpracujących ze sobą, by ratować czyjeś życie. Wobec tragedii w górach ich konflikty i dramaty bledną, schodzą na drugi plan. Niezależnie od okoliczności podczas akcji, muszą ze sobą współpracować i mieć do siebie całkowite zaufanie. Konflikty z najbliższymi, urazy powypadkowe oraz skomplikowane uczuciowo związki dowodzą, że nic nie jest proste i jednoznaczne. Życie w ciągłej gotowości wymaga wielu wyrzeczeń. Przyjaciel może okazać się spiskującym wrogiem, ukrywającym liczne tajemnice a niebezpieczne akcje ratunkowe niespodziewanie mogą zbliżyć do siebie zupełnie obcych ludzi.

Trud szkolenia górskiego i ryzyko są wpisane w los ratowników i dają widzom możliwość poznania niezwykłych bohaterów serialu: Jana (Bogusław Linda), Staszka (Tomasz Schuchardt), Justyny (Natalia Rybicka), Cezarego (Przemysław Bluszcz), Piotra (Jacek Koman) Huberta (Michał Czernecki), Słowaczki Tośki (Eva Sakalova), Barcioka (Paweł Domagała), Denisa (Wojciech Czerwiński), Lary (Roma Gąsiorowska) i wielu innych.

Piękne pejzaże górskie ujawniają potęgę natury, jak również odwagę ludzi, którzy z ogromnym wysiłkiem niosą pomoc i walczą o życie zagubionych na szlakach górskich wędrowców.

Z pierwszego odcinka „Ratowników” widzowie dowiadują się m.in. tego, dlaczego kariera prawnicza Staszka, syna naczelnika pogotowia górskiego Jana Tarnowskiego, stoi pod znakiem zapytania. Zobaczą także trudną akcję ratunkową w górach i znajdą odpowiedź na pytanie, dlaczego pewni biznesmeni interesują się działką należącą do pogotowia górskiego.

Ratownicy
Tytuł oryginalny

Ratownicy

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Scenarzysta
Obsada

Natalia Rzeźniak (Klaudyna)

Marek Ślosarski (Antoni Rogulski)

Artur Janusiak (Komendant powiatowy)

Michał Czernecki (Hubert Kosowski)

Krzysztof Bochenek (Brygadzista)

Elżbieta Panas (Pielęgniarka)

Marcin Wrona

Przemysław Bluszcz (Cezary Bachleda)

Agnieszka Wosińska (Dorota Tarnowska-Biały)

Bogusław Linda (Jan Tarnowski)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ik2yx
d2ik2yx
d2ik2yx