Trwa ładowanie...
polskie radio

Fatalne wyniki Polskiego Radia. Tak źle dawno nie było

Po aferze z wynikami Listy Przebojów prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego, odejściem dziennikarza i falą zwolnień z Trójki, stacja przeżywa kryzys. Notują fatalne wyniki słuchalności.

Share
Fatalne wyniki Polskiego Radia. Tak źle dawno nie było
Źródło: East News
d1p532b

Gdy w maju unieważniono wydanie Listy Przebojów Trójki, w którym wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", wybuchła potężna afera. I trwała tygodniami. Z Trójki zwolniło się kilkanaście osób, były głośne protesty przed siedzibą rozgłośni, a szefostwo Trójki musiało stawić się przed senacką Komisją Kultury i Środków Przekazu. Wygląda na to, że Trójka jeszcze długo będzie odczuwać skutki afery.

Zobacz: Strzyczkowski o zmianach w Trójce:"Odeszli niemalże wszyscy"

Wirtualne Media publikują dane zebrane w badaniu Radio Track Kantar Polska. Wynika z niego, że liderem słuchalności jest RMF FM, które zanotowało wzrost słuchalności.

d1p532b

Na drugim miejscu wśród najczęściej odtwarzanych stacji jest Radio Zet, a podium zamyka Radio ESKA.

Czwarte miejsce przypadło Audytorium 17, a programy Polskiego Radia zajmują kolejno piąte i szóste miejsce w zestawieniu.

Wynik radiowej Jedynki to 4,9 proc. "To najniższy wynik stacji w historii powadzenia pomiarów radiowych. W najnowszej fali udział rozgłośni zmalał o 1,2 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu" - czytamy.

Źle prezentują się też wyniki Trójki.

d1p532b

WM podaje: "Z piątej na szóstą lokatę spadła Trójka, której wynik zmniejszył się o 1 pkt. proc. do 4,3 proc. Jest to najniższy udział przynajmniej od początku lat 2000".

Trójka i Jedynka rok do roku tracą słuchaczy. Najciekawiej mogą wyglądać wyniki za rok, gdy będzie można spojrzeć na dane z całego roku, a nie tylko kilku ostatnich miesięcy (najnowsze dane obejmują czas od kwietnia do czerwca). Trójka zapowiedziała zmiany, w ramówce pojawiły się nowe audycje i duety prowadzących. Mówi się także o powrocie Marka Niedźwieckiego.

Tymczasem pierwsze sukcesy ma za sobą Radio Nowy Świat, tworzone przez m.in. byłych dziennikarzy Trójki.

d1p532b

Podziel się opinią

Share
d1p532b
d1p532b