Trwa ładowanie...

W TVP nie zaciskają pasa. Jest decyzja o kolejnym zakupie

TVP szykuje się do kolejnych zakupów. Publiczna telewizja zainwestuje w samochody za 2 mln złotych. O pieniądze na zakup spółka nie musi się martwić m.in. dzięki rekompensacie z budżetu państwa.

Jacek Kurski TVP planuje zakup nowych samochodów da ośrodków regionalnych Jacek Kurski TVP planuje zakup nowych samochodów da ośrodków regionalnych Źródło: AKPA, ONS
d20bquz
d20bquz

Finanse Telewizji Polskiej od zawsze interesowały opinię publiczną, która w pewnej mierze finansowała to medium z wpłat w ramach abonamentu. Od ubiegłego roku, kiedy to media publiczne w jeszcze większym stopniu opłacane są z kieszeni podatnika za sprawą tzw. rekompensaty z budżetu państwa, każda złotówka budzi podejrzliwość. Tym bardziej, że tych złotówek, głosami polityków obozu rządzącego, do TVP i Polskiego Radia trafi aż 2 miliardy. Decyzja o pierwszym zastrzyku finansowym dla mediów publicznych zapadła w marcu 2019 roku. Prezydent podpisał wówczas - warunkowo - ustawę, domagając się zmiany na fotelu prezesa TVP. Zmiana, jak wiadomo, była prowizoryczna, ale pieniądze dla stacji jak najbardziej realne.

Tę samą kwotę Telewizja Polska ma też zagwarantowaną na nowy, 2021 rok. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Sejm przyjął ustawę o rekompensacie, odrzucając jednocześnie poprawkę opozycji, by kwotę przekazać na służbę zdrowia. Planowanie nowych wydatków na Woronicza trwa więc w najlepsze. TVP zdecydowało się m.in. na zakup aut dla ośrodków terenowych.

Nowe twarze TVP

Jak podaje portal Wirtualne Media, Telewizja Polska kupi 19 nowych samochodów dostawczych od dwóch producentów za łączną kwotę 2,07 mln zł. Auta o nadwoziu typu furgon będą mogły przewozić do 9 osób. Do przetargu stanęło sześciu producentów. Jedynym kryterium była cena brutto.

Na początku września wymieniony portal informował też o planach zakupu przez stację 30 aut osobowych wycenionych na kwotę 3,3 mln zł a także... automatycznej myjni samochodowej dla Ośrodka Inwestycji i Transportu TVP.

d20bquz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20bquz