Świętokrzyska Gala Kabaretowa Kielce 2023: Nie oszczędzili polityków. Zadrwili z rządu już w pierwszej minucie

Kabareciarze nie mieli litości dla PiS. Zadrwili z rządu już w pierwszej minucie
Kabareciarze nie mieli litości dla PiS. Zadrwili z rządu już w pierwszej minucie
Źródło zdjęć: © kadr z Polsatu

27.08.2023 21:48, aktual.: 28.08.2023 09:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oj, nie oszczędzili polityków kabareciarze występujący podczas Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej Kielce 2023. Żarty - głównie z polityków obozu władzy - padły już w pierwszej minucie przy gromkich brawach i salwach śmiechu publiki. Najokrutniej zadrwiono z Andrzeja Dudy i Pawła Kukiza. W przypadku tego ostatniego wystarczyło pokazać jedną rzecz.

W niedzielę 27 sierpnia w amfiteatrze Kadzielnia odbyła się Świętokrzyska Gala Kabaretowa Kielce 2023. Przed publicznością zgromadzoną zarówno na żywo, jak i przed telewizorami, wystąpiły Kabarety: Nowaki, Młodych Panów, Moralnego Niepokoju, Skeczów Męczących, K2 i Jerzy Kryszak, a imprezę transmitowaną w Polsacie poprowadzili: Olga Bołądź i Marcin Szczurkiewicz z Kabaretu Skeczów Męczących.

Trzeba przyznać, że kabareciarze, którzy tłumnie zjechali do Kielc, zaczęli z tzw. grubej rury, już w pierwszych minutach uderzając ze sceny w PiS i pomysł referendum. Kpiny z absurdalnych pytań, jakie przy okazji październikowych wyborów parlamentarnych chce zadać Polakom rząd, wracały zresztą tego wieczoru wielokrotnie, podobnie jak szyderstwa z ich pomysłodawców, czyli polityków PiS. Mało które należały do subtelnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Już na wstępie świętokrzyskiej gali Kabaret Młodych Panów w niepozornym skeczu o perypetiach właściciela sklepu zoologicznego ostro uderzył w rządzących, kiedy na scenie pojawiła się papużka wykrzykująca wulgarne hasło przeciwników PiS, kryjące się za ośmioma gwiazdkami, czy też zaadresowane do prezesa formacji: "będziesz siedział".

Z ostrego tonu wymierzonego przeciwko rządzącym nie spuścili także komicy z Kabaretu Skeczów Męczących, którzy w swojej "Wypożyczalni" wprost nawiązali do zbliżających się wielkimi krokami wyborów. Wystawiając na scenę tekturowe postaci m.in. Antoniego Macierewicza czy Janusza Korwin-Mikkego, drwili, że związane z nimi formacje muszą jak najszybciej ukryć panów na czas kampanii.

Najboleśniej zakpiono jednak z prezydenta Andrzeja Dudy, którego wizerunek przedstawiono w postaci malutkiej figurki. "A czemu on taki mały? Bo jest pionkiem" - zażartowali dosadnie kabareciarze nagrodzeni za to zresztą gromkimi brawami.

Tak na kieleckiej scenie wyglądał sklepik z kampanijnymi akcesoriami w skeczu "Wypożyczalnia" Kabaretu Skeczów Męczących. Najmniejszym z "gadżetów" jest trzymany przez jednego z komików pionek, czyli Andrzej Duda
Tak na kieleckiej scenie wyglądał sklepik z kampanijnymi akcesoriami w skeczu "Wypożyczalnia" Kabaretu Skeczów Męczących. Najmniejszym z "gadżetów" jest trzymany przez jednego z komików pionek, czyli Andrzej Duda© kadr z Polsatu

Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Paweł Kukiz, nie werbalnie, a wizualnie został porównany do... szmaty, a Janusz Kowalski do dzbana, można jednak powiedzieć, że Kabaret Skeczów Męczących obszedł się z prezydentem dość delikatnie.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" ogłaszamy zwycięzcę starcia kinowych hegemonów, czyli "Barbie""Oppenheimera", a także zaglądamy do "Silosu", gdzie schronili się ludzie płacący za Apple TV+. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (104)
Zobacz także