Trwa ładowanie...

"Ślub od pierwszego wejrzenia": skandal w australijskiej telewizji. Pokazali gorące sceny

Program "Ślub od pierwszego wejrzenia" od początku budzi kontrowersje, ale i ciekawość widzów na całym świecie. Twórcy australijskiej wersji poszli ostatnio o krok za daleko i mogą za to słono zapłacić.
Share
Jessika Power i Daniel Webb stali się bohaterami skandalu
Jessika Power i Daniel Webb stali się bohaterami skandaluŹródło: stopklatka/Channel Nine
dmqf3sh

Źródłem problemu jest łóżkowa scena, w której wzięli udział Jessika Power i Daniel Webb, uczestnicy australijskiego programu "Married at first sight".

Obejrzyj: Ilona Felicjańska: Wybaczyłabym zdradę

- Myślę, że Channel Nine może mieć przez to poważny problem – mówił "Daily Mail" Rob McKnight, były pracownik stacji. – Jak dla mnie ta scena zdecydowanie kłóci się z kategorią wiekową PG ("oglądanie pod opieką rodziców" – dop. red.) i nie powinna być puszczana w czasie antenowym, gdy przed telewizorami mogą siedzieć dzieci.

dmqf3sh

McKnight podkreślił, że choć uczestnicy nie uprawiali seksu przed kamerami, to obraz leżących na sobie i całujących się namiętnie dorosłych nie jest czymś, co chciałby pokazywać swoim dzieciom.

Zobacz także: "Ślub od pierwszego wejrzenia": Agata ledwo się rozwiodła, a już zaręczona

Okazuje się, że zdanie McKnighta nie jest wyjątkiem. Do rządowej organizacji, zajmującej się m.in. kontrolą treści pokazywanych w telewizji, napłynęło mnóstwo skarg po kontrowersyjnym odcinku.
Oprócz tego w sieci pojawiła się petycja o zdjęcie programu z anteny, pod którą podpisało się już prawie 25 tys. osób.

Przypomnijmy, że "Ślub od pierwszego wejrzenia" bazuje na duńskim programie "Gift Ved Første Blik", który tylko z pozoru przypomina kolejne randkowe show. Uczestnicy-single są w nim dobierani w pary przez grono ekspertów. Do pierwszego spotkania "idealnych partnerów" dochodzi w urzędzie stanu cywilnego, gdzie muszą zdecydować, czy zawrą formalny związek.

W kolejnych odcinkach widzowie obserwują pierwsze chwile małżeństw, a po miesiącu pary decydują, czy zostają ze sobą, czy biorą rozwód.

Polski "Ślub od pierwszego wejrzenia" emitowany na antenie TVN doczekał się dotychczas trzech sezonów. W Australii nadawany jest już szósty sezon.

Zobacz także: "Ślub od pierwszego wejrzenia": Anita i Adrian pobrali się po raz drugi

dmqf3sh

Podziel się opinią

Share
dmqf3sh
dmqf3sh