Trwa ładowanie...
d3gw6oy

Ślub od pierwszego wejrzenia

Najnowsze informacje
2.8
(38 głosów)
Oceń:
x-news/Agencja TVN - stopklatki
Źródło: x-news/Agencja TVN - stopklatki

„Ślub od pierwszego wejrzenia” to polski program dokumentalny oparty na duńskim formacie „Gift Ved Forste Blik”. Jego główną ideą jest dobieranie osób w związki na podstawie przeprowadzonych wcześniej badań naukowych. Produkcja po raz pierwszy pojawiła się na antenie w październiku 2016 roku.

Prowadzącymi „Ślub od pierwszego wejrzenia” są profesor antropologii Bogusław Pawłowski, seksuolog Monika Staruch oraz psycholog dr Piotr Mosak. Badacze przeprowadzili na wszystkich osobach, które zgłosiły chęć udziału w programie, dokładne testy psychologiczne, a także przyjrzeli się ich dotychczasowym doświadczeniom życiowym oraz warunkom fizycznym. Na podstawie uzyskanych wyników poszczególni uczestnicy zostali do siebie dopasowani.

Osoby biorące udział w eksperymencie nie znają się. Przyszłe pary po raz pierwszy spotykają się tuż przed złożeniem przysięgi małżeńskiej. Celem programu jest sprawdzenie, czy na podstawie samych danych pochodzących z badań, można ustalić, jakie osoby najlepiej do siebie pasują i mają największe szanse na stworzenie szczęśliwego związku.

Każda z par mieszka ze sobą przez pierwszy miesiąc po ślubie. Wraz z upływem tego czasu małżonkowie podejmują decyzje o tym, czy chcą nadal tworzyć związek, czy też decydują się na rozwód.

„Ślub od pierwszego wejrzenia” wywoływał spore kontrowersje na długo przed emisją pierwszego odcinka. Z tego też względu planową premierę programu przesunięto o jeden miesiąc.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gw6oy
d3gw6oy
d3gw6oy