Skandaliczne słowa Miłosza Kłeczka. Brak profesjonalizmu? Mało powiedziane
"Kłeczek wciąż walczy" - skomentował na Instagramie dziennikarz Michał Marszał. Chodzi o skandaliczną wypowiedź pracownika TVP Info w programie "Woronicza 17". Obniżone standardy? Mało powiedziane.
Miłosz Kłeczek to jedna z tych twarzy TVP, która od lat budzi kontrowersje. Chodzi o napastliwy styl prowadzenia rozmowy i zadawania pytań, stronniczość czy brak obiektywizmu. Komentatorzy wprost zarzucają mu powielanie rządowej narracji i faworyzowanie polityków PiS.
Zresztą wątpliwości związane z pracą Kłeczka w TVP Info miała też sama Rada Etyki Mediów, która dwukrotnie (w 2021 i 2022 r.) orzekła, że naruszył on "zasady obiektywizmu i uczciwości".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Mamy to na taśmie. Ważna deklaracja Trzeciej Drogi ws. TVP
Od kilku tygodni, kiedy stało się jasne, że dotychczasowa opozycja może utworzyć rząd, mówi się, że Kłeczek będzie jedną z pierwszych osób, która straci pracę w TVP.
Jednak patrząc po zachowaniu pracownika telewizji publicznej, dla Kłeczka na razie nic się nie zmieniło.
Świadczą o tym jego niedawne słowa, kiedy relacjonował z Sejmu podpisanie aktu koalicyjnego. Pracownik TVP Info nazwał izbę niższą parlamentu "cyrkiem" i "kabaretem", sugerując, że czuje się tam, jak na "tęczowej paradzie".
Ale na tym nie koniec. W niedzielę w programie "Woronicza 17" w TVP Info Kłeczek na samym początku pogardliwie skomentował kształt i zawartość wspomnianej umowy między opozycją.
- Nie ma tam niczego, konkretów brakuje. Nie ma pan wrażenia, panie pośle, że gdyby jeden czy drugi zdolny gimnazjalista usiadłby przy biurku, to w kilka godzin skonstruowałby umowę, na którą czekaliśmy kilkanaście dni? - tymi słowy pracownik TVP zwrócił się do Marcina Kulaska z Nowej Lewicy.
Fragment z przytoczonym cytatem przytoczył na Instagramie Michał Marszał. Dziennikarz skomentował go krótko i ironicznie: "Kłeczek wciąż walczy".
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Czasie krwawego księżyca" i prawdziwej historii stojącej za filmem Martina Scorsese, sprawdzamy, czy jest się czego bać w "Zagładzie domu Usherów" i czy leniwiec-morderca ze "Slotherhouse" to taki słodziak, na jakiego wygląda. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.