Trwa ładowanie...

Rosyjska prezenterka protestowała na wizji. Koledzy oskarżyli ją o szpiegostwo

Nie milkną echa po manifestacji Mariny Ovsyannikovej, która pokazała w propagandowej rosyjskiej telewizji antywojenny plakat. Prezenterka była na wizji tylko przez kilka sekund, ale stała się znana na całym świecie. Zdaniem byłego pracodawcy był to akt zdrady i szpiegostwa.

Zdaniem kolegów z Kanału Pierwszego Marina Ovsyannikova jest brytyjskim szpiegiemZdaniem kolegów z Kanału Pierwszego Marina Ovsyannikova jest brytyjskim szpiegiemŹródło: Materiały prasowe
d3b6ymf
d3b6ymf

14 marca w trakcie emisji głównego programu informacyjnego na rosyjskim Kanale Pierwszym (Pierwyj Kanał) doszło do heroicznego czynu jednej z prezenterekTelewizja propagandowa, która dociera do prawie 99 proc. Rosjan, przez 6 sekund pokazywała antywojenny protest. W pewnym momencie na wizji pojawiła się bowiem kobieta z plakatem, na którym można było przeczytać hasło "NO WAR" i pisane po rosyjsku: "Stop wojnie, nie wierzcie temu, co mówią".

Kobietą z plakatem była Marina Ovsyannikova, dziennikarka i szefowa działu zagranicznego Kanału Pierwszego. Wiadomość o jej czynie rozniosła się po świecie. Spekulowano, że dziennikarka za swój czyn może trafić do więzienia na kilkanaście lat. Po 14 godzinach przesłuchiwania skończyło się jednak na karze grzywny w wysokości 30 tys. rubli (ok. 1200 zł).

Kilka dni później do zdarzenia odniosła się redakcja Kanału Pierwszego. Kirill Kleimyonov, szef działu wiadomości, bez pardonu oskarżył koleżankę o zdradę i szpiegostwo. Jego zdaniem Ovsyannikova jest brytyjską agentką, która w sposób "chłodny i obłudny zdradziła swój kraj".

d3b6ymf

- Zdrada jest zawsze czyimś osobistym wyborem – mówił Kleimyonov na wizji. – Ale trzeba nazywać rzeczy po imieniu – dodał prezenter, który w swojej wypowiedzi nawiązał do historii Jezusa i Judasza.

- Gdyby znany czyn w zamian za 30 srebrników nazwali aktem pasji, historia świata potoczyłaby się zupełnie inaczej – mówił w propagandowej telewizji.

Polskie gwiazdy angażują się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Dają przykład innym

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3b6ymf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3b6ymf