"Rodzinka.pl": To już koniec serialu. Aktorzy żegnają się z produkcją TVP

"Rodzinka.pl": To już koniec serialu. Aktorzy żegnają się z produkcją TVP
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

21.02.2020 10:36, aktual.: 21.02.2020 10:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Rodzinka.pl" już niedługo przejdzie do historii. Aktorzy związani z serialem postanowili skomentować tę drastyczną decyzję.

"Rodzinka.pl" była jednym z najpopularniejszych polskich seriali ostatnich lat. Produkcja była emitowana na antenie TVP przez dziewięć lat i wylansowała wiele gwiazd. Niestety ekipa “Rodzinki” ma niezbyt dobre wieści dla swoich widzów.

Telewizja Polska poinformowała twórców, że emitowana od marca seria będzie ostatnią. Stacja ujawniła także powody swojej decyzji. Jak się okazało, główną przyczyną była stale spadająca oglądalność.

- Po analizie wyników oglądalności podjęto decyzję o zakończeniu dalszej produkcji serialu "Rodzinka.pl". Badania wykazały, że widzowie najchętniej poszukują odcinków poprzednich serii - informuje serwis Plejada.

Z tego powodu wielu aktorów straciło stałą pracę.Gwiazdy wyraziły swoje niezadowolenie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Małgorzata Kożuchowska, odtwórczyni Natalii Boskiej, pożegnała się z widzami na swoim profilu na Instagramie.

"Czas więc się pożegnać! Dzięki temu, że pokochaliście rodzinkę Boskich, przeżyłam tutaj piękne lata swojego aktorskiego życia, poznałam wspaniałych ludzi, doświadczyłam wielu wzruszeń, ale i zabawnych historii, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci" - napisała Kożuchowska.

Głos zabrał także, występujący w "Wiedźminie", Maciej Musiał.

- Mam tylko nadzieję, że w miejscu sypialni Ludwika i Natalii nie powstanie stajnia, a przynajmniej wyścielona arrasami prawilna izdebka - komentuje aktor w rozmowie z Pudelkiem.

Mniej dystansu zachował jednak Adam Zdrójkowski, który przez 10 lat wcielał się w Kubę Boskiego. Aktor postanowił udać się na plan serialu, gdzie podziękował widzom za wsparcie. Nie był w stanie powstrzymać łez.

- Zawsze dobrym słowem walczyliśmy z hejtem, jak byłem jeszcze dzieciakiem, kiedy mnie to bardzo bolało. Wiele słów wsparcia od was... Dziękujemy, że taką piękną społeczność zbudowaliśmy w serialu "Rodzinka.pl", wy ją zbudowaliście, że taką społeczność budujemy na tym Instagramie. Mam nadzieję, że nie odejdziecie ode mnie, jakkolwiek by to zabrzmiało - powiedział w relacji na swoim profilu na Instagramie.

Postanowił również podziękować całej ekipie.

- Chciałbym podziękować produkcji: reżyserowi Patrickowi Yoce, Małgosi, Tomkowi, Mateuszowi za to, że wiele razy potrafili wesprzeć dobrym słowem, uczyli. Małgosia i Tomek, jak tacy zastępczy rodzice, Maciek i Mati brat... Dzięki za wszystkie dobre rady, za całą pomoc, za te dobre i gorsze chwile. Tu siedzieli oświetleniowcy, tu była reżyserka, tutaj dźwiękowcy. Już jutro tego wszystkiego tutaj nie będzie, dlatego przyjechałem się pożegnać i dziękuję wam wszystkim jeszcze raz. Dzięki, że dzięki wam mogliśmy tyle lat tutaj spędzić i... I może się odezwę do was później - dodaje.

Julia Wieniawa w rozmowie z Plotkiem przyznała, że decyzja o zdjęciu serialu bardzo ją zaskoczyła.

- Nie dostałam oficjalnego potwierdzenia od produkcji, ale słyszałam, że z dnia na dzień zapadła decyzja o zakończeniu naszego serialu. To smutna informacja, bo wszyscy się już bardzo zżyliśmy. Dorastałam na planie "Rodzinki.pl", więc zawsze zostanie w moim sercu - tłumaczy Wieniawa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także