Trwa ładowanie...

Robert Janowski w ostrych słowach krytykuje TVP. "TV Puls szanuje swoich pracowników"

Robert Janowski w rozmowie z Wirtualnymi Mediami mówi o swoim nowym programie muzycznym. Ocenia również współpracę między telewizją publiczną a komercyjną, nie szczędząc gorzkich słów pod adresem swojego dawnego pracodawcy.

Robert Janowski w ostrych słowach krytykuje TVP. "TV Puls szanuje swoich pracowników"Źródło: East News, fot: East News
d2wiguu
d2wiguu

Robert Janowski polskiej publiczność jest znany jako gospodarz programu "Jaka to melodia?", który prowadził ponad 20 lat na antenie Telewizji Polskiej. W roku 2018, ku niezadowoleniu widzów, Janowski odszedł z programu. Zastąpił go Norbi. Po kontrowersyjnym rozstaniu z TVP dziennikarz nie szczędził krytyki pod adresem nowego prowadzącego.

ZOBACZ TEŻ: Robert Janowski o nowym programie. "Pracuję nad scenariuszem"

Janowski wielokrotnie podkreślał, że odejście z telewizji da mu sposobność do odpoczynku i pracy nad nowymi projektami. Jak się okazało, 58-latek nie zniknął z małego ekranu na długo. Robert Janowski powróci z nowym programem muzycznym, o którym mówi w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

"Gra muzyka" Roberta Janowskiego to przyjemne show muzyczne dla całej rodziny. Celebryta zapewnia, że format znacznie różni się od programu "Jaka to melodia?". Nie ma pełnego scenariusza, przez co trzeba się wykazać umiejętnością improwizacji.

d2wiguu

Nowy program pojawi się na antenie Telewizji Puls, a Janowski przyznaje, że widzi dużą różnicę między telewizją komercyjną a publiczną:

– Profesjonalizm w pracy. Nie ma tam przypadkowych osób. Wszyscy wiedzą za co są odpowiedzialni i się tego trzymają. Mają kompetencje i doświadczenie. Miła odmiana dla mnie, jako dla pracownika – mówi prowadzący "Gra muzyka".

Janowski twierdzi, że problem nie tkwi w kwestii gorszego dofinansowania Telewizji Publicznej, a w braku szacunku do pracowników.

– Co roku TVP dostaje ponad miliard złotych z budżetu, jest dofinansowana. Polemizowałbym z tym stwierdzeniem. Kiedy do programu przyjeżdżał zagraniczny gość zawsze był wielki ból, gdzie ma się przebrać i umalować. Owszem, pomieszczenia z lat 70. są niedoinwestowane. Do tego jednak dochodzi podejście, kwestia szanowania czyjegoś czasu. Po raz pierwszy na konferencji ramówkowej Telewizji Puls mogłem zabrać głos. Opowiedzieć o programie. Przez 20 lat w TVP nigdy mnie o to nie poproszono, a biliśmy rekordy popularności. Nigdy nie było takiego pomysłu. Żeby chociaż podziękować, powiedzieć: „fajną Pan robi robotę dla stacji” czy „cieszymy się, że jest Pan z nami”. TV Puls szanuje swoich pracowników – kwituje wywód Robert Janowski.

d2wiguu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wiguu