Trwa ładowanie...

Radio Nowy Świat i duet ze "szkiełka". Ich żarty z prezydenta rozbawiły słuchaczy

Grzegorz Markowski i Katarzyna Kasia to duet znany z programu "Szkło kontaktowe", którego posłuchać można teraz także w Radiu Nowy Świat. Prowadzący udowodnili, że także w eterze ich polityczny dowcip brzmi wyraziście. Żarty z prezydenckiej pary rozbawiły słuchaczy.

Katarzyna Kasia i Grzegorz MarkowskiKatarzyna Kasia i Grzegorz MarkowskiŹródło: Facebook, fot: Facebook "Szkło kontktowe" TVN24
d2njb6h
d2njb6h

Radio Nowy Świat gra w sieci od czterech dni i już może pochwalić się sukcesem. Rozgłośnia założona przez byłych dziennikarzy i słuchaczy Trójki przyciągnęła w dniu debiutu 450 tys. słuchaczy. Jak dotąd reakcje fanów są bardzo pozytywne. Docenili głosy trójkowych dziennikarzy, którzy wrócili na antenę i proponowaną w radiu muzykę. Mieli też wyrozumiałość dla niedociągnięć technicznych, które w dniu debiutu dały się we znaki w postaci przerw w transmisji. Na ulubieńców słuchaczy zdecydowanie wyrastają gospodarze programu "Nowy Świt" - Grzegorz Markowski i Katarzyna Kasia, którzy prowadzą wtorkowe i czwartkowe wydania audycji.

Duet ze "szkiełka" w RNŚ

Fani satyrycznego programu TVN24 doskonale znają ten duet z telewizji i błyskawicznie rozpoznali parę ze "szkiełka" w eterze. Kasia i Markowski w podobnym stylu poprowadzili swój pierwszy poranek w RNŚ, serwując słuchaczom dużą dawkę politycznego dowcipu. Przegląd porannej prasy wywołał temat stroju Pierwszej Damy podczas wieczoru wyborczego, który szczegółowo przeanalizował dziennik "Fakt" i z którego żartowali sobie prowadzący. Zwłaszcza efektowna falbana w marynarce Agaty Kornhauser-Dudy rozbudziła wyobraźnię radiowców.

To ona ubiera Agatę Dudę. Projektantka zdradza, jaką klientką jest Pierwsza Dama

Falbana, która pobudza wyobraźnię

- Popandemiczną falbaną Pani prezydentowa, nasz narodowy skarb i kwiat paproci, postanowiła mrugnąć do nas, do biednego elektoratu? - zastanawiała się ironicznie dr Katarzyna Kasia.

d2njb6h

- Nigdy się tego nie dowiemy, bo pani Agada Kornhauser-Duda postanowiła się nie odzywać - przypomniał Markowski, nawiązując do wypowiedzi Pierwszej Damy o mediach, którym - jak wyjaśniła podczas wieczoru wyborczego - świadomie nie udziela komentarzy w geście "milczącego sprzeciwu" wobec ich manipulacjom.

Polityczny dowcip spodobał się słuchaczom

Tego typu powyborczych żartów było na antenie wiele. Prowadzący drwili z prezydentowej, która oświadczyła, że nie udzieli wywiadu dziennikarzowi "Gazety Wyborczej", choć ten o niego nie prosił, a także ze stylu przeprosin prezydenta, który przeprasza za swoje słowa, choć ich nie żałuje. Humor gospodarzy docenili słuchacze, którzy na bieżąco komentowali audycję na Facebooku.

"Jak ja się cieszę, że mam w końcu kogo posłuchać w pracy. Jesteście osłodą na te trudne dni", "Słuchać jest was tak dobrze jak oglądać", "co za chemia, dowcip" - cieszyli się słuchacze.

Bardziej poważnie Markowski i Kasia rozmawiali na temat polityki ze swoimi gośćmi: dziennikarzem "Rzeczpospolitej" Jackiem Nizinkiewiczem i Karoliną Wigurą z "Kultury Liberalnej", którzy komentowali powyborczy obraz polskiej sceny politycznej. Jak wielokrotnie podkreślali twórcy Radia Nowy Świat, rozgłośnia jest zamknięta dla polityków, a głos w sprawach publicznych mają zabierać wyłącznie eksperci i publicyści.

d2njb6h

Kim są prowadzący?

Przypomnijmy, że dr Katarzyna Kasia, z wykształcenia filozof, na co dzień jest adiunktem w Katedrze Teorii Kultury, a także prodziekanem Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wiosną 2019 roku dołączyła do grona gospodarzy "Szkła kontaktowego", w którym pojawiała się już wcześniej w charakterze gościa. Grzegorz Markowski to dziennikarz radiowy i telewizyjny, w przeszłości związany m.in. z Radiostacją, Radiem Bis, radiową Jedynką, a aktualnie także TOK FM. Od 2008 roku prowadzi "Szkło kontaktowe".

Radia Nowy Świat możecie słuchać w Open FM, a także WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2njb6h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2njb6h