Trwa ładowanie...

Rada Etyki Mediów krytykuje "Wiadomości" TVP. "Naruszono zasady prawdy, obiektywizmu, uczciwości oraz szacunku i tolerancji"

Rada Etyki Mediów rozpatrzyła skargę na materiał serwisu "Wiadomości" TVP "Trzaskowski spełni żydowskie żądania?". Uznała, że materiał łamie cztery zasady zapisane w Karcie Etycznej Mediów.

Share
"Wiadomości" kolejny raz zaskarżone i skrytykowane"Wiadomości" kolejny raz zaskarżone i skrytykowaneŹródło: TVP
d39ow27

Rada Etyki Mediów (REM) odpowiedziała na skargę Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w związku z materiałem Adriana Boreckiego pt. "Trzaskowski spełni żydowskie żądania?", który ukazał się w serwisie TVP "Wiadomości" 9 lipca. Dotyczył on reparacji wojennych. Po zapoznaniu się z nim REM wydała bardzo krytyczne stanowisko.

Jej zdaniem materiał łamie cztery istotne zasady etyki dziennikarskiej. "W publikacji tej drastycznie naruszono cztery zasady zapisane w Karcie Etycznej Mediów: prawdy, obiektywizmu, uczciwości oraz szacunku i tolerancji" - czytamy w oświadczeniu.

Oprócz tego REM po głębszej analizie skrytykowała serwis TVP 1 za swoją formułę i zawartość w czasie kampanii prezydenckiej. Stwierdza też, że określanie TVP mianem telewizji rządowej ma rację bytu.

d39ow27

"'Wiadomości' zrezygnowały z formuły dziennika informacyjnego i przekształciły się w instrument propagandy jednego z kandydatów w tych wyborach, działając w ramach frontu wsparcia przez partię PiS i rząd swojego prezydenta, ubiegającego się o drugą kadencję. Uzasadnione jest więc określanie TVP mianem telewizji 'rządowej', 'państwowej', 'partyjnej', a nie publicznej" - napisano.

Jednocześnie REM podkreśla, że "jedyną instytucją, która może zwrócić uwagę TVP na bezprawność takiego postępowania (ale nie ją ukarać), jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d39ow27
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39ow27