Rozrywka"Projekt Lady 2" odc. 5: uczestniczki spotkały się z bliskimi. Odpadła Angelika Tatarkin

"Projekt Lady 2" odc. 5: uczestniczki spotkały się z bliskimi. Odpadła Angelika Tatarkin

"Projekt Lady 2" odc. 5: uczestniczki spotkały się z bliskimi. Odpadła Angelika Tatarkin
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.07.2017 21:55, aktual.: 11.07.2017 13:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W 5. odcinku "Projektu Lady" uczestniczki spotkały się z bliskimi osobami. Ogromny dramat przeżyła Kaja, do której nie przyjechał nikt z rodziny.

Po ostatnich metamorfozach uczestniczki "Projektu Lady" musiały zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem. Tym razem dziewczyny ugościły w Radziejowicach swoich bliskich. Dla większości uczennic spotkanie z rodzinami było ogromnym przeżyciem. Wielki dramat przeżyła Kaja Kajuth, do której nie zawitał nikt z jej najbliższego otoczenia. Dla uczestniczki była to bardzo bolesna lekcja. Dzięki niej zrozumiała, że tak naprawdę nie zmienia się ona dla kogoś, lecz przede wszystkim dla siebie. Zanim podopieczne mentorek przyjęły w pałacu przybyłych gości, musiały wcześniej przygotować wykwintną kolację. W tym tygodniu zdaniem ekspertek najgorzej wypadła Angelika Tatarkin. To właśnie ona musiała oddać nauczycielkom swoje perły. Co jeszcze wydarzyło się w 5. epizodzie "Projektu Lady 2"?

"Projekt Lady 2" odc. 5 - nauka gotowania

Kolejna odsłona "Projektu Lady" rozpoczęła się od wizyty w Radziejowicach przedstawicieli szlacheckiej rodziny Reyów. Goście mieli za zadanie pomóc dziewczynom w przygotowaniu kolacji dla swoich rodzin i bliskich. Do pałacu przyjechał Mikołaj Rey, którego widzowie mogą kojarzyć z innego show stacji TVN - "MasterChef". Kucharz zdradził uczestniczkom programu sekret przygotowania m.in. zupy cebulowej. Najwięcej emocji towarzyszyło jednak podczas filetowania ogromnych ryb. Czynność ta wyjątkowo nie przypadła do gustu Angelice:

- Kto by chciał na to patrzeć? Jak się ryby patroszy. Wszędzie krew, proszę was… - mówiła za kulisami zniesmaczona dziewczyna. Jej zachowanie nie spodobało się konkurentkom:

- Nie mogę jej rozgryźć. Czasem wrażenie, że jest bardzo wrażliwa, a czasem, że manipuluje ludźmi - skomentowała Magda Świderska.

Część dziewczyn została oddelegowana do prac nad wyrobami cukierniczymi. W tym gronie znalazła się Daria Juszczyk, która kolejny raz opowiedziała o swoich trudnych relacjach z matką.

- Chciałabym, żeby zobaczyła, jak się zmieniam - zdradziła.

"Projekt Lady 2" odc. 5 - listy do bliskich

Tatiana Mindewicz-Puacz postanowiła przygotować swoje podopieczne na przyjazd bliskich. Poprosiła każdą dziewczynę o napisanie do najważniejszych dla nich osób szczerego listu. Karolina Plachimowicz zdecydowała się skierować wiadomość do matki. Uczestniczka przyznała się, że jej więź z rodzicielką nie należy do łatwych:

- Nigdy nie słyszałam od mamy słowo "kocham". Nie znam takiego uczucia jak miłość - mówiła.

Na chwile szczerości pozwoliła sobie również Roksana Gac. Uczestniczka opowiedziała o tym, jak ważną osobą w jej życiu jest młodsza siostra Noemi. Obie mają za sobą pobyt w ośrodku wychowawczym. Noemi stara się naśladować Roksanę w każdym aspekcie życia. Dlatego też ta druga chce zmienić siebie i stanowić dla siostry wzór.

Największy problem z napisaniem listu miała Kaja. Nie potrafiła ona bowiem wskazać nikogo, kto byłby bliski jej sercu:

- Byłam w bidulu. To ojciec chciał mnie adoptować, matka nie. Gdy przyjechali po mnie pierwszy raz, nawet nie wysiadła z samochodu. Miała już dwie wychowane idealne córki. Ja zawsze robiłam wszystko na odwrót - opowiedziała zbuntowana uczestniczka.

"Projekt Lady 2" odc. 5 - przyjazd bliskich. Dramat Kai

W końcu przyszedł czas, gdy bliscy uczestniczek przybyli do Radziejowic. Dla niemal wszystkich dziewcząt było to bardzo ważne i szczęśliwe przeżycie. Radości nie potrafiła ukryć szczególnie Julia Jaroszewska. Wielki cios spotkał jednak Kaję. Uczestniczka liczyła na przyjazd rodziców i sióstr. Okazało się, że była ona jedyną uczennicą, którą nikt nie odwiedził. Kaja nie kryła swojego rozgoryczenia. Zalana łzami zamknęła się w pokoju. Po krótkiej rozmowie z Tatianą Mindewicz-Puacz postanowiła dołączyć do biesiadujących uczestniczek. Zdruzgotaną koleżankę pod swoje skrzydła wzięła Magda:

- Sama mogę kiedyś potrzebować pomocy - powiedziała.

Atmosfera w czasie kolacji była bardzo radosna. Bliscy poznali wszystkie zakamarki pałacu, włącznie z uprzątniętymi pokojami dziewcząt.

"Projekt Lady 2" odc. 5 - Angelika odpada z programu

Tradycyjnie na koniec odcinka mentorki odbyły rozmowy ze swoimi podopiecznymi. Pochwałę zabrała Magda Świderska, za okazanie empatii Kai. Z kolei Julka została zganiona za nadmierną ekscytację w chwili, gdy koleżanka przeżywała osobistą tragedię. Najbardziej oberwało się jednak Angelice. Mentorki zauważyły, że uczestniczka jest nieszczera w stosunku do nich i innych uczennic. To właśnie ją nauczycielki poprosiły o oddanie pereł:

- W momencie, kiedy zaczęła Pani traktować koleżanki jako rywalki w walce o główną nagrodę, wkroczyła Pani na ścieżkę, z której jest tylko jedno wyjście. Musi się Pani zmierzyć z realnym światem i z prawdziwymi rywalami - uzasadniła decyzję Irena Kamińska-Radomska.

Kolejny odcinek "Projektu Lady 2" już 17 lipca o 20:55 na antenie TVN.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (64)
Zobacz także