Trwa ładowanie...

Polsat znów bez kabaretu. Umknął im ważny zapis z umowy

"Rybnicka jesień kabaretowa Ryjek" to organizowany co roku w Rybniku kabaretowy festiwal z ponad 25-letnią tradycją. Finał popularnego show miał zostać wyemitowany w Polsacie 26 listopada br., jednak w ostateczności nie pojawił się na antenie. W umowie znalazł się ważny zapis.

Kabaret młodych panów zameldował się na tegorocznej Rybnickiej jesieni kabaretowej "Ryjek” Kabaret młodych panów zameldował się na tegorocznej Rybnickiej jesieni kabaretowej "Ryjek” Źródło: AKPA
d3faw2p
d3faw2p

Rybnicka Jesień Kabaretowa "Ryjek" rozśmiesza widzów już od 1996 r. Do organizowanego co roku festiwalu zgłaszają się grupy kabaretowe, które rywalizują ze sobą w rozmaitych kategoriach, odgrywając swoje premierowe skecze. Tegoroczną edycję, która ruszyła 17 listopada, wieńczyła finałowa niedziela 19 listopada. Ostatniego dnia widowiska wystąpili laureaci konkursów, a także kabaret Zdolni i Skromni i ekipa Kabaretu Młodych Panów.

Ostateczny etap konkursu planowano wyemitować w Telewizji Polsat 26 listopada br. o 20:00. Tak się jednak nie stało. Zamiast kabareciarzy widzowie Polsatu obejrzeć mogli film fabularny "Venom 2: Carnage". Stacja nie umieściła ponadto finałowego koncertu w grudniowej ramówce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Robert Górski o odsunięciu go z Polsatu. "Przedtem byłem zły, teraz mam to w nosie"

Zgodnie z umową niedzielny finał festiwalu powinien zostać wyświetlony przez Polsat do końca roku. Stacja nie jest jednak zobowiązana do emisji "Ryjka". Do treści umowy dotarł portal Wirtualne Media.

d3faw2p

"Producent potwierdza, że ostateczną porę emisji Audycji z Festiwalu ustali Polsat jako niezależny nadawca, przy czym jednak Producent dołoży starań, aby zapewnić emisję Audycji na antenie ogólnie dostępnym kanale Polsat o zasięgu ogólnopolskim, przy użyciu technologii HD w dniach i godzinach w przedziale czasowym od daty Koncertu do dnia 31.12.2023 r., wskazanej Organizatorowi przez Producenta ze stosownym wyprzedzeniem" - czytamy.

Jak donoszą Wirtualne Media Rzeczniczka miasta Rybnik, Agnieszka Skupień, w połowie listopada informowała portal, że od producenta i pracowników Polsatu miasto otrzymało zapewnienie, że emisja programu odbędzie się bez przeszkód, a termin stacja wyznaczy w późniejszym czasie. Polsat póki co jednak nie zabiera głosu w sprawie wyświetlenia "Rybnickiej Jesieni Kabaretowej", jak i innych programów kabaretowych, które zniknęły z anteny.

Finał miałby zostać wyemitowany nie w całości. Kabaret Młodych Panów nie wyraził zgody na nagranie przez Polsat swojego skeczu. - W związku z zerwaniem współpracy z Polsatem nie widzieliśmy sensu nagrywania kolejnego skeczu, którego nikt nie obejrzy. Skecz nie został zarejestrowany - wyznała Olga Polony, PR manager Kabaretu Młodych Panów, na łamach Wirtualnych Mediów.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Zabójcy" Davida Finchera, "Informacji zwrotnej" z Arkadiuszem Jakubikiem oraz ostatnim sezonie "The Crown", gdzie, spoiler, ginie księżna Diana. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

d3faw2p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3faw2p