Po Skrzyneckiej będą następni? Zapytali Mieszczaka o zwolnienia w Polsacie

Zapytali Miszczaka o zwolnienia w Polsacie
Zapytali Miszczaka o zwolnienia w Polsacie
Źródło zdjęć: © AKPA

03.02.2023 09:13, aktual.: 03.02.2023 09:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czwartek 3 lutego odbyła się prezentacja ramówki Polsatu. Osobą najpilniej obserwowaną przez dziennikarzy był oczywiście Edward Miszczak. To jemu przypisywano zwolnienie Katarzyny Skrzyneckiej. Co nowy dyrektor programowy ma do powiedzenia na ten temat? Czy szykują się kolejne zwolnienia?

Pożegnanie się Katarzyny Skrzyneckiej z Polsatem i programem "Twoja twarz brzmi znajomo" to jeden z najbardziej komentowanych tematów ostatnich miesięcy w polskich mediach. Jako jurorka była związana z popularnym show przez 17. edycji, dlatego trudno się dziwić, że jej zwolnienie okazało się sporym szokiem dla widzów, ale i jej kolegów. W geście solidarności z aktorką z programu odszedł też Piotr Gąsowski.

Za kadrowe przetasowania winą obarczono Edwarda Miszczaka. Ludzie z Polsatu sugerowali wprost, że to czystki nowego dyrektora programowego, który miał mieć ze Skrzynecką na pieńku.

Do tych spekulacji Miszczak odniósł się na imprezie ramówkowej Polsatu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Ja pracuję tutaj dwa tygodnie, bo wcześniej miałem kontraktowy zakaz konkurencji. No i przyjmuję to z dobrodziejstwem inwentarza. Ja mam dystans do takich enuncjacji, że to ja, że to ja. Nie, to nie prawda. Zarządzanie grupą medialną jak Polsat jest to wiele decyzji wielu ludzi, których potem nie ma na scenie - tłumaczył w rozmowie z Plejadą.

W tym samym wywiadzie padło pytanie o możliwe dalsze zwolnienia w szeregach Polsatu.

- Mnie bardziej interesuje tworzenie. Maciek Rock bardzo mnie interesował w Polsacie, ale zniknął, za moją sprawą wrócił. Dzisiaj ta para, która była na scenie, była śliczną parą telewizyjną, której konkurencja na pewno nie posiada. Świeżą, nową, dynamiczną. Mnie bardziej interesuje przywracanie, a nie przywracanie sprawiedliwości - odpowiedział Miszczak.

Tym samym potwierdzając, że to on ściągnął do Polsatu Rocka, który pożegnał się ze stacją wiele lat temu. Dziennikarz wraz z Maciejem Dowborem będzie teraz prowadził "Twoja twarz brzmi znajomo".

Miszczak zapewnił jednocześnie, że popularny program muzyczny to jeden z flagowców Polsatu, o którego los widzowie nie powinni się martwić.

- Ja to powiedziałem już ze sceny, że "Twoja twarz brzmi znajomo" to był program, którego zazdrościłem Polsatowi, że go ma i myślę, że będziemy robić wszystko, że tej wiosny widzom będzie się dobrze oglądał - potwierdził.

Przejście Edwarda Miszczaka do Polsatu nazywane jest transferem dekady. Były szef programowy TVN zaczął oficjalnie pełnić obowiązki u konkurencji 16 stycznia 2023 r.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o prawdopodobnie najlepszym serialu 2023 roku (sic!), załamujemy ręce nad Złotymi Malinami i nominacjami do Oscarów, a także przeżywamy rozstanie Shakiry i Gerarda Pique. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także