Wiemy, kto będzie nowym prowadzącym "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". To zaskoczenie!

Piotr Gąsowski pożegnał się z programem "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"
Piotr Gąsowski pożegnał się z programem "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"
Źródło zdjęć: © AKPA
Przemek Gulda

11.01.2023 20:02, aktual.: 11.01.2023 20:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Maciej Rock będzie nowym prowadzącym program "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Zastąpi Piotra Gąsowskiego, który odszedł z programu, i stanie u boku Macieja Dowbora.

Wygląda na to, że kończy się zamieszanie wokół programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Udało nam się ustalić, kto będzie nowym prowadzącym. Wczoraj (10 stycznia) odbyło się spotkanie osób związanych z produkcją, podczas którego omawiana była sytuacja i najbliższe plany związane z tą audycją. 

- Zdecydowano o oficjalnym pożegnaniu Piotra Gąsowskiego w social mediach - informuje WP jedna z osób biorących udział w spotkaniu. - A potem dowiedzieliśmy się, że na jego miejscu pojawi się Maciej Rock. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Maciej Rock to aktor, dziennikarz i prezenter. Zaczynał w radiu - pracował w Tok FM, Radiu Kolor i Polskim Radiu Bis. Potem przeszedł do telewizji, gdzie od 2002 r. przez kilka lat był gospodarzem popularnych programów, takich jak m.in.: "Idol" czy "Must Be The Music". Prowadził także duże imprezy estradowe: festiwal Sopot TopTrendy czy Piknik Country Mrągowo. 

Na kilka lat zrezygnował z pracy w telewizji, występował tylko na imprezach specjalnych, prowadził także autorską audycję w radiu RMF Maxx. Skupił się też na życiu rodzinnym - ma troje kilkuletnich dzieci. W niedawnych wypowiedziach dla plotkarskich mediów odżegnywał się od powrotu do telewizji. Ale widać Edward Miszczak musiał przedstawić mu mocne i przekonujące argumenty. 

Maciej Dowbor i Maciej Rock znają się i pracują razem od lat (zdjęcie z 2018 r.)
Maciej Dowbor i Maciej Rock znają się i pracują razem od lat (zdjęcie z 2018 r.)© AKPA

Skrzynecka zwolniona, Gąsowski odszedł sam 

Zamieszanie wokół programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", emitowanego przez Polsat, rozpoczęło się kilka dni temu, kiedy w mediach pojawiła się informacja, że z programem żegna się laureatka pierwszej edycji, a potem wieloletnia jurorka - Katarzyna Skrzynecka. Aktorka i wokalistka ogłosiła tę informację w swoich mediach społecznościowych, natychmiast budząc pytania o powód jej rozstania z audycją.

Nieoficjalnie udało się nam ustalić, że powodem mogą być nowe porządki, które wprowadza w Polsacie Edward Miszczak - właśnie przejmuje on stery w stacji, został nowym dyrektorem programowym w miejsce pełniącej tę funkcję w ostatnich latach Niny Terentiew. Decyzja dotycząca Skrzyneckiej miałaby, według źródeł zbliżonych do TVN i Polsatu, być wynikiem jego żalu za to, że aktorka kilka lat temu przeszła z dowodzonego przez Miszczaka TVN-u właśnie do Polsatu. 

Ale nie skończyło się na pożegnaniu ze Skrzynecką. Na informację o jej odejściu bardzo żywiołowo zareagował jeden z prowadzących program, Piotr Gąsowski. Najpierw w mediach społecznościowych umieścił żarliwy komentarz na temat jej odejścia z programu, wypełniony podziękowaniami i poczuciem żalu po niej. Dzień później aktor poszedł krok dalej - zrezygnował z udziału w programie.

"Bał się, że Miszczak jego też zwolni, wolał więc zrezygnować sam" - komentowały dla WP osoby, które znają kulisy produkcji programów telewizyjnych. Jak z kolei donosił informator Pudelka, "wokół programu miała ponoć roztaczać się 'napięta atmosfera'. Był to jeden z czynników, które zadecydowały o podziękowaniu za dalszą współpracę nawet największym nazwiskom, które przez tak długi czas związane były z formatem" (TU przeczytacie więcej na ten temat).

Współprowadzący "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" Maciej Dowbor umieścił pełen emocji post w mediach społecznościowych, w którym dziękował swojemu partnerowi z programu. Pojawiły się sugestie, że też może zrezygnować w udziale w programie, ale tak się nie stało, a sam Dowbor nabrał wody w usta i nie komentował nic w mediach. Ale rezygnacji nie złożył.

Pojawiła się za to informacja, która miała chyba przesunąć punkt ciężkości sprawy w nieco inną stronę - ujawniona została pierwsza uczestniczka nowej edycji. Okazało się, że będzie nią Natalia Janoszek, aktorka znana z innych popularnych programów telewizyjnych, m.in. "Tańca z Gwiazdami", mająca w dorobku także sukcesy w Bollywood. 

Ten splot wydarzeń doprowadził do tego, że producenci i producentki programu musieli poszukać nowego prowadzącego "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

Przemek Gulda, dziennikarz Wirtualnej Polski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (187)
Zobacz także