Trwa ładowanie...

"Osiecka": Premiera serialu TVP w 2020 r. Prezes Jacek Kurski liczy na duży sukces

Serial "Osiecka" ma pojawić się na antenie TVP w 2020 r. Bardzo duże nadzieje z produkcją wiąże Jacek Kurski, prezes TVP. Porównał "Osiecką" do serialu o Annie German.

"Osiecka": Premiera serialu TVP w 2020 r. Prezes Jacek Kurski liczy na duży sukcesŹródło: East News, fot: Andrzej Iwańczuk
d2nkmgo
d2nkmgo

Serial "Osiecka" wkrótce w TVP

Serial "Osiecka" będzie opowiadać o życiu i karierze Agnieszki Osieckiej. Poetki, autorki teksów piosenek, scenariuszy i opowiadań, ale także kochanki Marka Hłaski.

"Fascynująca biografia artystki zostanie przedstawiona w 13 odcinkach. Jej tłem będą artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów - od edukacji w komunistycznej szkole, przez studia na łódzkiej Szkole Filmowej, świat studenckich teatrzyków, aż po spektakularne sukcesy oraz porażki Osieckiej. Zarówno w walce z cenzurą, jak i wynikające z nietrafionych życiowych wyborów" - czytamy w zapowiedzi TVP.

ZOBACZ TEŻ: Spekulacje o Kurskim i TVP. Joanna Lichocka komentuje

Jacek Kurski liczy na sukces serialu "Osiecka"

Prezes TVP Jacek Kurski liczy, że "Osiecka" przyciągnie kilka milionów widzów i spróbuje tym samym powtórzyć sukces serialu "Anna German".

d2nkmgo

- Z tym serialem wiążę ogromne nadzieje, w pewnym sensie jest to porównywalna produkcja do hitowej "Anny German" sprzed paru lat, którą oglądało ponad 6 mln widzów. Pamiętajmy jednak, że telewizja w ostatnich latach się rozhermetyzowała - jeśli "Osiecka" przyciągnie 3 mln oglądających, to będę z tego wyniku zadowolony - powiedział na konferencji poświęconej jesiennej ramówce TVP.

Premiera serialu TVP "Osiecka" zaplanowana jest na wiosnę 2020 r. Zdjęcia potrwają do końca grudnia. Wystąpią Magdalena Popławska, Eliza Rycembel, Piotr Żurawski, Maria Pakulnis, Jan Frycz, Jędrzej Hycnar, Mikołaj Roznerski, Grzegorz Małecki, Tomasz Włosok, Aleksandra Pisula, Karolina Piechota, Aleksandra Konieczna i Wiktoria Gorodeckaja.

d2nkmgo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nkmgo