Trwa ładowanie...

"Osiecka": Co wiemy o nadchodzącym serialu TVP?

"Osiecka" to nadchodząca produkcja TVP, która opowiada o życiu wybitnej poetki, Agnieszki Osieckiej. Tytułową bohaterkę zagrają Eliza Rycembel oraz Magdalena Popławska. Co wiemy o zbliżającym się serialu?

"Osiecka": Co wiemy o nadchodzącym serialu TVP?Źródło: Materiały prasowe
d2wiguu
d2wiguu

"Osiecka": Co wiemy o nadchodzącym serialu TVP?

Nowa produkcja TVP zatytułowana "Osiecka" składać się będzie z 13 odcinków. Opisuje ona historię Agnieszki Osieckiej, jeden z najwybitniejszych polskich poetek i autorek tekstów. Tłem serialu będą również realia czasów pod kątem społeczno-politycznym, w których żyła pisarka. Poza tytułową bohaterką pojawią się również takie postacie jak Zbigniew Cybulski, Bogumił Kobiela, Elżbieta Czyżewska oraz Jeremi Przybora.

"Fascynująca biografia artystki zostanie przedstawiona w trzynastu odcinkach, a jej tłem będą artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów, poczynając od edukacji w komunistycznej szkole przez studia na łódzkiej Szkole Filmowej, kolorowy świat studenckich teatrzyków - warszawskiego STS-u i gdańskiego Bim-Bomu, aż po spektakularne sukcesy oraz porażki Osieckiej, zarówno w walce z cenzurą, jak i wynikające z nietrafionych życiowych wyborów" - czytamy w zapowiedzi Telewizji Polskiej.

Za reżyserię odpowiadają Robert Gliński i Michał Rosa, autorami scenariusza są - Maciej Karpiński i Maciej Wojtyszko, natomiast pomysłodawczynią serialu - Joanna Ochnik. W roli tytułowej - na dwóch etapach życia Osieckiej - wystąpią Eliza Rycembel i Magdalena Popławska. W pozostałych rolach zagrają m.in. Piotr Żurawski, Maria Pakulnis, Jan Frycz, Jędrzej Hycnar, Mikołaj Roznerski, Grzegorz Małecki, Tomasz Włosok, Aleksandra Pisula, Aleksandra Konieczna i Wiktoria Gorodeckaja.

Data premiery serialu na ten moment pozostaje nieznana. Początkowo planowana była na 2019 r., najprawdopodobniej jednak zostanie przesunięta na przyszły rok.

d2wiguu

Agnieszka Osiecka - życie i twórczość

Agnieszka Osiecka to znana polska poetka, autorka tekstów piosenek, pisarka, reżyser teatralny i telewizyjny oraz dziennikarka. Ukończyła studia na Wydziale Dziennikarskim Uniwersytetu Warszawskiego oraz na Wydziale Reżyserii Filmowej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi.

W 1979 roku otrzymała Złoty Krzyż Zasługi. Została również pośmiertnie odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Jej utwory są wykonywane przez m.in. Marylę Rodowicz czy Seweryna Krajewskiego.

d2wiguu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wiguu