Trwa ładowanie...

Opole 2020. 57. edycja Festiwalu Polskiej Piosenki została ponownie przesunięta

Tegoroczny Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki został przełożony na kolejny termin. Sprawdź, kiedy odbędzie się jedno z największych wydarzeń muzycznych w Polsce.

Opole 2020. 57. edycja Festiwalu Polskiej Piosenki została ponownie przesuniętaŹródło: East News
d2wiguu
d2wiguu

Festiwal Opole 2020 został przełożony po raz kolejny. Telewizja Polska i Miasto Opole poinformowały w oficjalnym oświadczeniu, że zaplanowany na czerwiec 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się w nowym terminie. Wielkie wydarzenie muzyczne zostanie zorganizowane w pierwszy weekend września.

"15 kwietnia Telewizja Polska i Miasto Opole zdecydowały, że tegoroczny Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się w pierwszy weekend września. Rezygnacja z czerwcowego terminu podyktowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo artystów, publiczności oraz ekipy realizacyjnej. TVP i Miasto Opole dołożą wszelkich starań, aby 57. KFPP był na najwyższym poziomie. Szczegóły dotyczące organizacji tegorocznego Festiwalu zostaną podane w najbliższym czasie" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Nie wiadomo, jak będzie dokładnie wyglądać harmonogram imprezy po kolejnej zmianie daty. W pierwotnym kształcie festiwal miał trwać cztery dni.

ZOBACZ TAKŻE: Pol'and'Rock Festival 2019. Podręcznikowe zachowanie uczestników

Pierwszy dzień festiwalu miał rozpocząć się widowiskiem "Wielka Gala – od Opola do Opola", który miał zawładnąć wspomnieniami najciekawszych wydarzeń na scenie muzycznej ostatnich 12 miesięcy. Następnie ma się odbyć konkurs Debiuty. Dzień później opolską sceną zawładną Premiery, a także kolejne widowisko - "A po nocy przychodzi dzień… czyli nadzieje poetów".

Dzień finałowy miał obfitować we wspomnienia, sentymentalną podróż przez najbardziej pamiętne wydarzenia opolskiej sceny. Zgodnie z tradycją festiwal miał zostać zamknięty przez poniedziałkowy koncert "Scena alternatywna", nadawany na antenie TVP Kultura.

d2wiguu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wiguu