Trwa ładowanie...
d4ke1iw

Opole 2020. 57. edycja Festiwalu Polskiej Piosenki została ponownie przesunięta

Tegoroczny Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki został przełożony na kolejny termin. Sprawdź, kiedy odbędzie się jedno z największych wydarzeń muzycznych w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Festiwal w Opolu. Zeszłoroczną edycję poprowadzali m.in. Maciej Rock, Barbara Kurdej-Szatan oraz Maciej Dowbor.
Festiwal w Opolu. Zeszłoroczną edycję poprowadzali m.in. Maciej Rock, Barbara Kurdej-Szatan oraz Maciej Dowbor. (East News)
d4ke1iw

Festiwal Opole 2020 został przełożony po raz kolejny. Telewizja Polska i Miasto Opole poinformowały w oficjalnym oświadczeniu, że zaplanowany na czerwiec 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się w nowym terminie. Wielkie wydarzenie muzyczne zostanie zorganizowane w pierwszy weekend września.

"15 kwietnia Telewizja Polska i Miasto Opole zdecydowały, że tegoroczny Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się w pierwszy weekend września. Rezygnacja z czerwcowego terminu podyktowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo artystów, publiczności oraz ekipy realizacyjnej. TVP i Miasto Opole dołożą wszelkich starań, aby 57. KFPP był na najwyższym poziomie. Szczegóły dotyczące organizacji tegorocznego Festiwalu zostaną podane w najbliższym czasie" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Nie wiadomo, jak będzie dokładnie wyglądać harmonogram imprezy po kolejnej zmianie daty. W pierwotnym kształcie festiwal miał trwać cztery dni.

d4ke1iw

ZOBACZ TAKŻE: Pol'and'Rock Festival 2019. Podręcznikowe zachowanie uczestników

Pierwszy dzień festiwalu miał rozpocząć się widowiskiem "Wielka Gala – od Opola do Opola", który miał zawładnąć wspomnieniami najciekawszych wydarzeń na scenie muzycznej ostatnich 12 miesięcy. Następnie ma się odbyć konkurs Debiuty. Dzień później opolską sceną zawładną Premiery, a także kolejne widowisko - "A po nocy przychodzi dzień… czyli nadzieje poetów".

Dzień finałowy miał obfitować we wspomnienia, sentymentalną podróż przez najbardziej pamiętne wydarzenia opolskiej sceny. Zgodnie z tradycją festiwal miał zostać zamknięty przez poniedziałkowy koncert "Scena alternatywna", nadawany na antenie TVP Kultura.

d4ke1iw

Podziel się opinią

Share
d4ke1iw
d4ke1iw