Trwa ładowanie...

Opole 2020: znamy datę 57. edycji Festiwalu Polskiej Piosenki

Festiwal polskiej piosenki powróci na opolską scenę w pierwszy weekend czerwca. Impreza odbędzie się po raz 57. Są już pierwsze szczegóły.

Opole 2020: znamy datę 57. edycji Festiwalu Polskiej PiosenkiŹródło: ONS.pl
d4jxc0q
d4jxc0q

Jacek Kurski i prezydent miasta, Arkadiusz Wiśniewski, podpisali porozumienie dotyczące organizacji 57. Festiwalu w Opolu. Impreza ma już wyznaczoną datę. Odbędzie się w dniach 5-8 czerwca. Prezes TVP podczas konferencji prasowej zapowiedział 4 wypełnione koncertami dni.

Kurski w krótkim przemówieniu zapowiedział, że Telewizja Polska stawia na odświeżenie formatów muzycznych. Nie tylko programów rozrywkowych, ale przygotowywanych przez stację koncertów. Wymienił wśród nich "Sylwestra Marzeń" i wakacyjną koncertową trasę Dwójki. Teraz priorytetem jest kolejny festiwal w Opolu, który ma być dopełnieniem oferty proponowanej przez TVP. – Ten festiwal stanowi perłę w koronie oferty muzycznej Telewizji Polskiej – powiedział.

ZOBACZ TEŻ: Jacek Kurski o sukcesach Roksany Węgiel i Viki Gabor: "TVP stworzyło idealne warunki rozwoju"

Szczegóły kolejnej edycji festiwalu są jeszcze owiane tajemnicą, ale prezes TVP nakreślił pokrótce, jak będzie prezentował się program imprezy.

d4jxc0q

Piątek, 5 czerwca, jako dzień otwarcia rozpocznie się widowiskiem "Wielka Gala – od Opola do Opola". Będzie obfitować we wspomnienia najciekawszych wydarzeń na scenie muzycznej ostatnich 12 miesięcy. Zaraz potem odbędzie się konkurs Debiuty. W sobotę 7 czerwca opolską sceną zawładną Premiery, a także kolejne widowisko - "A po nocy przychodzi dzień… czyli nadzieje poetów".

Dzień finałowy, czyli niedziela 7 czerwca, będzie obfitować we wspomnienia. Będzie to sentymentalna podróż przez najbardziej pamiętne wydarzenia opolskiej sceny – w koncercie "Hulali w Opolu" (tytuł nawiązuje do piosenki Majki Jeżowskiej, "Hulali po polu"). - To creme de la creme 57-letniej historii opolskiego festiwalu - dodał Kurski.

Festiwal tradycyjnie już zamknie 8 czerwca poniedziałkowy koncert "Scena alternatywna", nadawany na antenie TVP Kultura.

d4jxc0q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jxc0q