Ogórek nie chciała tego słuchać. Kolejna awantura w TVP Info

Magda Ogórek spięła się na wizji z posłanką Nowej Lewicy
Magda Ogórek spięła się na wizji z posłanką Nowej Lewicy
Źródło zdjęć: © TVP

06.03.2023 23:16, aktual.: 07.03.2023 06:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W poniedziałek 6 marca w programie "Minęła 20" doszło do przepychanki słownej i zagłuszania się nawzajem przez Magdalenę Ogórek i posłankę Nowej Lewicy. To kolejna taka sytuacja w ostatnich dniach, gdy przedstawiciele opozycji oskarżają pracowników TVP o śmierć syna posłanki PO.

W programie nadawanym na żywo ze studia TVP Info brali udział: Anita Sowińska (Nowa Lewica), Stefan Krajewski (PSL), Marcin Porzucek (PiS) i Mariusz Gosek (Solidarna Polska). Debatę prowadziła Magda Ogórek, która na początku poruszyła temat rzekomego sukcesu rządu PiS spod znaku "niższych podatków i stabilnej gospodarki".

Po wypowiedzi posła PiS, głos zabrała przedstawicielka Nowej Lewicy. Posłanka Sowińska oznajmiła, że nie zgadza się z optymistycznymi ocenami premiera, ale zanim poruszy temat gospodarki, chciała nawiązać do tragedii posłanki Magdaleny Filiks.

Przypomnijmy, że parlamentarzystka niedawno poinformowała o śmierci swojego 15-letniego syna. Niektórzy politycy opozycji mówią wprost, że samobójstwo to pokłosie działań mediów publicznych nagłośniających aferę pedofilską, w której chłopiec był ofiarą działacza PO.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sowińska przez kilkadziesiąt sekund próbowała dojść do głosu, mówiąc, że "Telewizja Polska wyrządziła wiele zła". Ale Ogórek na to nie pozwoliła i szybko zwróciła uwagę posłance, by uszanowała żałobę rodziny.

To nie jest miejsce na statementy (ang. oświadczenia - dop. red.). Ja jestem gospodarzem tego programu i bardzo panią proszę. Rozmowa jest w innym temacie. (...) Jeszcze to ciało nie jest pochowane. Czy pani chce robić politykę nad ciałem zmarłego? Naprawdę? - wyrzucała prezenterka TVP Info, zagłuszając posłankę.

Ale polityczka nie zamierzała się poddać. - Uważam, że teraz jest czas, by pozwolić tej rodzinie przeżyć żałobę - stwierdziła nagle Sowińska, po czym dalej drążyła temat szkodliwego działania TVP. - Niestety trzeba to powiedzieć, że Telewizja Polska przyczyniła się do tego zła i to trzeba mówić - ciągnęła posłanka Nowej Lewicy.

Ogórek nie dała sobie jednak w kaszę dmuchać. - Proszę o nieobrażanie moich koleżanek i kolegów. Zrobił to pan poseł Trela, który rozumiem chce być na listach Platformy. Pani też chce być na listach Platformy, rozumiem? - pytała Ogórek, nawiązując do podobnego protestu posła Lewicy, który w programie "Minęła 8" zarzucił dziennikarzom TVP, że "zabili Adamowicza", a następnie ostentacyjnie wyszedł ze studia. Posłanka Sowińska po swoim zagłoszonym wystąpieniu pozostała na swoim miejscu.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" znęcamy się nad ofertą SkyShowtime (ale chwalimy "Yellowstone"), podziwiamy Brendana Frasera w "Wielorybie" i nabijamy się z polskich propozycji na Eurowizję. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (187)
Zobacz także