Trwa ładowanie...
22-02-2017 15:18

Nowy serial na antenie TVP1! Powtórzy sukces "Czasu honoru"?

Już 1 marca na antenie TVP1 zostanie wyemitowany pierwszy odcinek polskiego serialu wojennego "Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać". Produkcja opowiadać będzie o Żołnierzach Wyklętych.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Nowy serial na antenie TVP1! Powtórzy sukces "Czasu honoru"?Źródło: Youtube.com
d17xoic
d17xoic

Jak informuje portal WirtualneMedia, serial "Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać" powstał na podstawie filmu o tym samym tytule, który miał swoją kinową premierę w marcu 2016 roku. Film kręcony był w okresie od grudnia 2009 roku do września 2010 roku. Produkcja nie została jednak wówczas dokończona ze względu na brak funduszy od Telewizji Polskiej (współproducenta filmu) w której trwały wówczas zmiany personalne w zarządzie. W marcu 2012 roku ruszyła społeczna akcja, której celem było zebranie środków na dokończenie montażu i postprodukcji filmu. Wojenna produkcja przedstawia historię Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps. "Rój" (w tej roli Krzysztof Zalewski-Brejdygant), żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych, który po wojnie formuje własny oddział partyzantki antykomunistycznej.

W obsadzie znaleźli się m.in.: Mateusz Łasowski, Konrad Marszałek, Wojciech Żołądkowicz, Bartosz Kotchedoff, Krzysztof Piątkowski, Marcin Kwaśny, Mariusz Bonaszewski, Robert Moskwa, Jacek Kawalec, Sławomir Holland, Jerzy Połoński i Klaudia Halejcio. 5-odcinkowy serial na antenie TVP1 pokazywany będzie od 1 marca o godzinie 20:30.

To nie pierwszy raz, kiedy Telewizja Polska sięga po wojenne produkcje. Od 2008 do 2014 roku niekwestionowanym hitem ramówki był serial "Czas honoru". Filmowa wersja "Historii Roja" została bardzo źle przyjęta przez krytyków filmowych. Mamy jednak nadzieję, że serial spotka się z lepszymi recenzjami.

Youtube.com
Źródło: Youtube.com
Youtube.com
Źródło: Youtube.com
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d17xoic
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17xoic