"Nie mogłem otrzymać ślubu kościelnego". To nie pierwszy skecz Neo‑Nówki, który wywołał oburzenie
Swoim występem uderzającym w wyborców PiS i widzów TVP kabaret Neo-Nówka wywołał aplauz, ale ściągnął też na siebie gromy. Okazuje się, że w przeszłości jeden z członków formacji przez skecz miał już poważne problemy.
- Najbardziej to się boisz gejów, a nie przeszkadza ci, że rząd cię r... codziennie - to zdanie rozgrzało internet do czerwoności i sprawiło, że skecz Neo-Nówki, pochodzący z ich niedawnego występu, zaczął być masowo udostępniany w mediach społecznościowych.
"Wigilia 2022" uderzyła w wyborców PiS, "tępą propagandę TVP", polityków partii Jarosława Kaczyńskiego i, jak podkreślają twórcy, pokazała, jak dramatycznie polityka podzieliła Polaków.
Skecz spolaryzował opinię publiczną. Przeciwnicy rządu są zachwyceni, wyborcy PiS i członkowie partii wręcz przeciwnie. Ale to nie pierwszy raz, kiedy twórczość wrocławian sprowadza na nich gromy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
ZOBACZ TEŻ: Kuriozalne sytuacje w "Wiadomościach" TVP. Wpadek nie brakowało
W wywiadzie udzielonym kilka lat temu serwisowi Logo24 jeden z członków kabaretu przyznał, że miał spory problem. Wszystko przez skecz "Niebo".
- Ciężko jest na przykład tworzyć skecze o religii. Chyba nie jesteśmy też gotowi, by również ją ukazywać w krzywym zwierciadle. To temat, który bardzo mocno nam wdał się we znaki - mówił Roman Żurek.
Założyciel Neo-Nówki przyznał, że razem z kolegami spotkali się z oburzeniem ludzi, że śmieją się z wiary.
Na własnej skórze odczuł to Michał Gawliński.
- Skutkiem tego jest fakt, że ja nie mogłem otrzymać ślubu kościelnego w rodzinnej parafii - wspominał kabareciarz.
Powodem był "moherowy program".
- Moje dziecko nie zostało ochrzczone, "bo nie". Ekskomuniką mi wikary groził... Trzeba jednak podkreślić, że jest również druga strona: wielokrotnie graliśmy na festynach parafialnych czy w seminariach - podkreślał Gawliński.
Neo-Nówka - NIEBO
Słuchasz podcastów? Jeśli tak, spróbuj nowej produkcji WP Kultura o filmach, netfliksach, książkach i telewizji. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach. A co, jeśli nie słuchasz? Po prostu zacznij.